Bu mucizevi baharat ağız kokusuna natürel çözüm! 5 dakika demleyip gargara yapın…

16.04.2019
174
Bu mucizevi baharat ağız kokusuna natürel çözüm! 5 dakika demleyip gargara yapın…

Aromatik lezzeti ve kendine has kokusuyla insanı sanki mest eden anason maydanozgillerden olup baharatların yıldızı biçiminde adlandırılır. Bunun nedeninin altında ise elbette mucizevi baharat anasonun verimleri uyuyor. Binbir derde deva baharat anasonun verimleri oldukça donakaltıyor. İşte sindirimden ağız sıhhatine kadar bir çok yararı bulunan anasonla alakalı ehemmiyetli bilgiler ve ağız kokusuna natürel çözüm olacak anason çayı tarifi…

SİNDİRİM SİSTEMİNE DAYANAK OLUYOR!

Anason sindirim sistemi için son derece ehemmiyetli ve rehabilitasyon edici bir nebatsal kaynaktır. Sindirim özelliklerini geliştirir. Bunun yanı sıra hazımsızlık, reflü gibi sindirim meselelerine çözüm kaynağı olur. Sindirim hastalıkları için yararlı olan anason mide bulantısı, kusma, karın sızısı ve kabarıklığın yanı sıra gastrit için de oldukça tesirli bir nebattır.

Özellikle çok ağır yemekler yenildikten sonra mideyi ve sindirim sistemi organlarına hafifletir. Sindirim sistemini tertip ederek gıdaların daha rahat sindirilmesini sağlar. Ayrıca iştahsızlık gibi meseleleri olanlar da anason tüketebilir.

YEMEKLERDEN SONRA HARCANACAK ANASON ÇAYI

Anason çayının hazırlanışı

2 fincan kaynamış su -1 çay kaşığı öğütülmüş ya da kıyılmış anason tohumu

Tohumları kaynamış suya ilave edin, -5 dakika demlenmeye vazgeçin, -Lezzetlendirmek için bal ya da limon ilave edin, -Sıcak servis edin.

REGL AĞRILARINA NATÜREL ÇÖZÜM!

Anasonun sahip olduğu dianethole ve photoanethole adlı iki kimyevi hafif östrojenik tesir yaratmaktadır. Bu sebeple, menopoz semptomlarını hakimiyet eder.

Aynı zamanda regl kramplarının eksilmesini ve doğumda görülen krampların gevşetilmesini sağlar. Adet döngüsünü kumpasa sokar, gecikmeyi engeller.

AĞIZ SIHHATİNİ GÖZETİYOR!

Anason tohumları ağız sıhhatini korur. Anti-mikrobiyal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde ağzı yıkamak için ideal bir bileşendir. Makûs soluk kokusu çoğu insanın meseleyi haline gelmiştir. Anason bu meseleyle savaşır, savaşmanın yanı sıra da ağızda şişlik varsa onu da azaltır.

Anason tohumlarıyla hazırlanan ev üretimi gargara ya da çayı ağız sıhhatini hoşça korur ve makûs soluk kokusunu yok eder.

YAĞI UYSALLAŞTIRICI TESİR YARATIYOR!

Anason uysallaştırıcı olarak kullanılacaksa kesinlikle yağ biçiminde kullanılmalıdır. Anason yağı, uyuşturucu ve gevşetici bir tesire sahiptir. Epileptik ve histerik hücumların durgunlaştırılmasını sağlayan anason az ölçüde harcandığında pozitif neticeler verir. Anksiyete, asap hastalıkları, bunalım, hiddet ve stres gibi akılsal ve duygusal meselelere çözüm kaynağı olur.

Uyku problemlerini en aza indirerek daha rahat uyku sürüklemenizi sağlar. Anason, beynin salgılamış olduğu hormonları uyarır ve asap hücrelerine gözetir. Böylece uysallaştırıcı bir tesir yaratır.

SAÇ VE CİLT SIHHATİNİ TAKVİYELER!

Anason, kafa teni problemlerini rehabilitasyon etmek için bereketli olan antiseptik ve antifungal özelliklere sahiptir. Hem saçların çıkmasına takviyeci oluyor hem de zararlı saçları onarıyor. Kafa tenini ıslatarak da önlüyor. Saçta ve kafa teninde alana gelen bit, pul ve uyuz gibi meseleler için de iyi bir nebattır. Anason eforlu antiseptiklerden biri olduğu için cildi enfeksiyonlara karşı korur ve cilt sıhhatini takviyeler. Aynı zamanda cilt kirlerini de en aza indirir.

KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜR!

Anason, araştırmalara göre, obezite ve metabolik meseleler sebebiyle oluşabilen kolesterol problemi olanlar için lif içeriği sayesinde safra ve ince bağırsağa dayanak oluyor. Bu sebeple düşük kolesterol seviyeleri için yararlı oluyor.

SOLUNUM YOLLARINI GÖZETİYOR!

Anason ve anason yağı, burunda ve boğazda birikmiş olan balgamı ve mukusu söktürmeye takviyeci olur. Balgamı gevşeten anason, boğaz ve akciğerler için gevşetici bir tesir yaratır. Akciğerleri pakler, bronşları korur. Bronşit, sinüzit, grip ve zatürre gibi vaziyetlerde anason tohumu desteği ile beraber iyileşme hızlanır.

Anason, burun tıkanıklığını gidererek daha rahat soluk almayı sağlar. Solunum sistemi uzuvlarını takviyeler ve astım hastalığının rehabilitasyonunda da ehemmiyetli bir rol oynar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.