Bu Meyvenin Kanser Başta Olmak Üzere Bir Çok Sağlığa Yararı Var

08.11.2019
2.152
Bu Meyvenin Kanser Başta Olmak Üzere Bir Çok Sağlığa Yararı Var

Turşu gibi etli ve soluk renkli sert yeşil bir meyvedir ve ağaçta yetişen en büyük meyvedir.
Bangledeş’in ulusal meyvesi olup tropikal bölgelerde özellikle güneydoğu asya:’da yetişir. Bu meyve son derece sağlıklı çok yönlü ve yüksek vitamin içerdiği için veganların yerine geçer. adı ise kathal meyvesidir.

Zengin bir C vitamini, lif, potasyum B6 vitamini ve magnezyumun yanı sıra kalsiyum protein ve A vitamini kaynağıdır. Bu meyvenin bir bardağı B6’nın gerekli miktarını bile %25’ini verir.

Ulusal kanser enstitüsü 2013 yılında amerikalıların yaklaşık 2 milyon insanının kolorektal kanser geliştirdiğini bununda tedavisi zor olduğu ve bir çok ek komplikasyona yol açtığı bildirildi. Ancak nefesi kolon kanseri ile savaşmanın ve tedavi etmenin mükemmel ve doğal bir yoludur.

Bunlar kanserin önlemesi ve tedavisinde ve diğer çeşitli sağlık sorunlarında nefesi kesimin en önemli sağlık yararlarıdır.

1. Kolon kanserinin önlenmesi

jackfruit güçlü anti-kanser özelliklerine sahip olan saponinler fito-besinler liganlar ve izoflavonlar gibi güçlü bileşiklerde radikal hasarı ve kronik hastalıkları önler.

2. Lignans ve izoflavonlar

Bunlar östrojenlerin yaptığı gibi reseptörlere bağlandıkları için fitoöstrojenlerdir. Ulusal kanser enstitüsü 2006 yılında endometriyal kanser riskini azalttığını tespit eden bir çalışma yayınladı. Çalışma 500 kadını içermekteydi ve bir grup bu meyveden yüksek seviyede izoflavon ve lignans diğer grup ise almadı. İlk grup kanser oranlarını önemli ölçüde azaltmıştı.

3. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Bu meyve C vitamini bakımından zengindir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Çalışmalar bu meyvede bulunan şekerin fagositik hücre fonksiyonunu artıran polisakaritlere sahip olduğunu göstermiştir.

4. Phytonutrients

Bitki besinleri kanser hücrelerinin oluşumunu önler ve çok sayıda sağlık yararı sağlar. Mide ülseri durumunda Nefeside çok yararlıdı. Lösemi hücrelerinde mitotik tutuklamayı başlatır ve kanserli hücrelerin büyümesini önler.

5. Hücresel DNA’nın korunması

Jackfruit serbest radikallerden dolayı hücresel Dna’ya zarar gelmesini önleyen ve indüklenen mutasyonlara karşı koruyan antioksidanlar bakımından zengindir.

6. Saponins

Saponinler güçlü anti-kanser özelliklerine sahiptir.

7. Çeşitli anti-kanser özellikleri

Jackfruit yapışkan bir biçimde lif bakımından zengindir ve bu nedenle kolonu temizler toksinleri sindirim sisteminden uzaklaştırır ve kolon kanseri riskini azaltır.

Bu meyveyi tüketmek ve günlük diyetinize eklemek için bir çok neden var:

  • A vitamini, C vitamini, niasin, folat, rifoblavin ve tiamin bakımından yüksektir.
  • 1 fincan jackfruit günlük lif alımının % 11’inden fazlasını verir.
  • Bakır,kalsiyum,selenyum, magnezyum, manganez, çinko, potasyum, demir ve fosfor gibi çok sayıda temel mineral bakımından yüksektir.
  • Bir fincan nefesi 155 kaloriye ve sadece 4 yağa sahip olduğu için kalorisi düşüktür.
  • Doymuş yağ, sodyum ve kolesterol düşüktür.
  • Çin tıbbı, alkol alımının etkilerini azaltmanın bir yolu olarak kullanılıyor.
  • Sağlığınız için hayati önem taşıyan basit şekerler içerir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.