Bu Maddeyi Portakal Suyu İle Karıştırın Vücudunuzdaki Nikotinden Kurtulun

06.01.2020
9.613
Bu Maddeyi Portakal Suyu İle Karıştırın Vücudunuzdaki Nikotinden Kurtulun

Nikotinin vücuttan atılması için 48 ila 72 saat arası bir zaman gerekir. alkol imali sırasında elde edilen bir yan mahsul olan krem tartar nikotini vücuttan etkili bir biçimde atar.

Krem tartarın başka kullanım biçimleri de vardır ve bunları da sizinle paylaşacağız.

Teknik olaral potasyum hidrojen tartarat olarak öğrenilen bu madde, alkol fıçılarının dibinde biriken tortudur başka bir deyişle içki kapsamaz.

Krem tartar nelere iyi gelir?

1. Tansiyonu düşürür

Düşük potasyum seviyeleri yüksek tansiyon riskini çoğaltır. 100 gr krem tartarda 16,500 mg potasyum bulunur.

Şayet potasyum eksikliği şikayetiniz varsa, doktorunuza danıştıktan sonra bir bardak suya 1 çay kaşığı krem tartar ilave edip her gece uyumadan önce içebilirsiniz.

2. Artrit ağrılarını eksiltir

Magnezyum, iltihaplanmalara karşı etkili bir rol oynar ve 100 gr krem tartarda 2 mg magnezyum bulunur.

Artrit şikayetiniz varsa, 2 yemek kaşığı krem tartarı 3 yemek kaşığı Epsom tuzu ile karıştırıp banyo tozu hazırlayabilirsiniz. Günde iki kere en az yarım saat müddetle, küveti doldurup suya bu karışımdan ilave edip içinde oturmalısınız.

Şayet ağrı belirli bir bölgedeyse, örneğin el veya ayak, malzemelerin miktarını yarı yarıya eksiltip, bir leğene veya kaba su doldurup karışımı ilave edip elinizi veya ayağınızı bu suda bekleterek de kullanabilirsiniz.

3. Sigarayı içmemeye yardımcı olur

Krem tartar sigaranın tadını bozar. Nikotin suratından düşen C vitamini seviyesini yükseltmek ve nikotini en hızlı biçimde vücuttan atmak için portakal suyuyla karıştırıp içmek en iyisidir.

Şayet sigarayı bırakmak istiyorsanız, orta büyüklükte bir bardağa portakal suyu ile yarım çay kaşığı krem tartarı karıştırın ve 1 ay süresince her gece için.

4. İltihaplı Sivilceleri yok eder

Krem tartarın asidik özellikleri cildi temizler ve iltihaplı sivilcelerle savaşır. 1 çay kaşığı krem tartarı 240 ml suya veya portakal suyuna ilave edin, bedeni arınmak ve iltihaplı sivilcelere neden olan bakterilerden kurtulmak için her gün için.

5. İdrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir

Krem tartar idrarın pH seviyesini değiştirdiği için idrar yolu enfeksiyonlarını da tedavi eder. 1,5 çay kaşığı krem tartarı sıcak suya ilave edin, bir kaç damla limon suyu sıkın ve günde birkaç kere bu karışımı için.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.