Bu Kaşıntılı ve Kırmızı Çok Ciddi Bir Cilt Hastalığı Olabilir

28.11.2019
890
Bu Kaşıntılı ve Kırmızı Çok Ciddi Bir Cilt Hastalığı Olabilir

Yaz ve ekstra yüksek UV ışınları artık yumuşak cildiniz için gerçekten güvenli ve hoş değil. Tabii, çok fazla güneş koruyucu ile güneşin tadını çıkarın, ancak çok fazla dışarı çıkmayın, çünkü cilt kanseri ve ayrıca güneş yanığı ve kaşıntılı telaşlar riskini alırsınız.

Bunlar sadece bir egzama şekli olabilir

Egzama gerçekte nedir? Bu iltihaplanmaya neden olan bir deri hastalığı tipi. Bu hastalığın diğer adı Dermatit. Önce ellerde veya parmaklarda ortaya çıkmak en yaygındır, ancak vücudunuzun diğer bölgelerinde de görülmesi olağan değildir.

Egzama parlaması kaşıntı, ciltte kızarıklık ve beyaz küçük şişlikler ile oluşur. Alerjiye çok benzer. Hastalık bulaşıcı değildir ve başka bir kişiden geçemez.

Çok az sayıda Dermatit türü vardır, fakat en yaygın olanı Didrotik Dermatit’tir. Bunu çoğunlukla parmakların, ayak parmaklarının, avuç içlerinin ve ayakların kenarlarında küçük kaşıntılı kabarcıkların ortaya çıkması izler.

Cildin çoğunlukla kirlenmeye duyarlı kısımları. Kabarcıkların kaybolması haftalar alır ve bazen de acı verici olabilirler!

İşte Didrotik Dermatitin en sık görülen semptomları:

  • Ellerde ve ayaklarda derinlemesine kabarmalar (özellikle parmakların kenarlarında, ayak parmaklarında, avuç içlerinde ve ayak tabanlarında)
  • Kaşıntı
  • kırmızılık
  • pullanma
  • çatlamış cilt
  • Ağrı

Bu hastalığa ne sebep olur? Ateş, kontakt dermatit veya Didrolik Dermatiti olan akrabalarınız varsa, bunlardan da miras alabilirsiniz. İlginç bir gerçek, kadın nüfusu arasında gelişmenin daha yaygın olmasıdır.

Doğal ilaçlar:

Yulaf ezmesi

Anti enflamatuar özelliklerinden dolayı sıklıkla kullanılır. Sadece o zaman bir kaç saat buzdolabında soğumaya bırakın, yulaf ezmesi bir toplu iş yapmak. Daha sonra doğrudan cildin tahriş olmuş bölgesine uygulayın ve kurumasını bekleyin. Sonunda, yavaşça soğuk suyla durulayın.

Aloe Vera

Aloe Vera, insan derisi için yararı ile bilinir. Sadece aloe Vera jeli uygulayın veya evde bitkiye sahipseniz, jeli kırık bir yapraktan doğrudan tahriş olmuş bölgeye uygulayın ve durulamayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.