Bu Karışımı Tuvaletinizi Tertemiz Yapacak

13.09.2019
938
Bu Karışımı Tuvaletinizi Tertemiz Yapacak

Tuvaleti temizlemekten hoşlanan kimse yok ama biri olmalı. Bazen kötü şeyler asla beklemeyeceğiniz tuvalet jantının altından çıkar. Temizlemekten alıkoyamazsınız, çünkü tuvaleti temizlemekten daha kötü bir şey varsa, tuvalete bulaşmış tuvalette oturuyor. Bu olağanüstü ev yapımı tuvalet temizleyici kötü kokulara neden olur ve kir geçmişe gider.

Malzemeler

  • 160 g Kabartma tozu
  • 60 ml Limon suyu
  • 1/2 Yemek Kaşığı Sirke
  • 1 yemek kaşığı Hidrojen peroksit (eczaneden %3)
  • 15-20 damla kokulu yağ

İşte bu karışım nasıl yapılır:

Kabartma tozu bir kabın içine koyun ve içine limon suyunu dökün.

Ardından, hidrojen peroksit ve sirkeyi küçük ama ayrı bir kapta karıştırın. Her ikisini birleştirin, damla için kabartma tozu karışımına bırakın ve biraz karıştırın. Son olarak, karışıma hoş bir koku eklemek için tercih ettiğiniz kokulu yağ ekleyin.

Bir kaşık kullanarak yarım top şekilleri oluşturun ve kuruması için pişirme kağıdına yerleştirin. İsterseniz, hazırladığınız klozete eşit miktarda su ve sirke karışımı uygulayabilirsiniz. Bu, sekmelerin birlikte kalmasına yardımcı olacaktır, çünkü etraflarında sert bir kabuk oluşur.

Tuvalet tırnaklarının kuruması için en az 4 saat gerekir veya tercihen bir gece bekletilir. Bunları tamamen kuruduklarında tuvaletin yanına hava geçirmez bir cam kavanozda saklamanız gerekir.

Tuvalet ne zaman taze kokusundan azsa, tuvalete başka bir parça sokun.

Bu sekmeleri yapmak biraz zaman alabilir, ancak tüm bileşenlerin bulunması ucuz ve kolaydır. Tehlikeli kimyasallarla dolu düzenli tuvalet temizlik ürünlerinin, su ve çevre için daha iyidirler.

Küçük ipucu: Karışımı  sabun kalıplarına bastırıp eğlenirseniz ilginç şekiller de oluşturabilirsiniz. Bunu yapmaya karar verirseniz, bu kalıpların yalnızca bu tuvalet karışımı için kullanılması gerektiğini unutmayın, daha sonra başka bir şey için kullanılmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.