Bu Karışım Sayesinde Dudaklarınız Doğal Pembe Görünmesini Sağlayın

11.10.2019
5.146
Bu Karışım Sayesinde Dudaklarınız Doğal Pembe Görünmesini Sağlayın

Koyu ve pigmentli, çatlamış dudaklar göz için hoş olmayan bir manzaradır. Güzel yumuşak pembe dudakların sağlıklı bir yaşam tarzının ya da görünüşlerine dikkat eden bir insanın işareti olduğunu düşünüyoruz. Bölünmüş dudaklar, özellikle kanama eşlik ettikleri takdirde çok üzücü olabilir. Çatlamış dudaklar bir sorun olsa da, parlak bir tarafı da var  sorun basit bir tedavi ile kolayca çözülebilir.

Yüksek kafein alımı, çiğneme tütünü, ucuz kozmetik kullanımı veya doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalmak, dudaklarda hasara neden olabilecek veya renk değişmesine neden olabilecek birçok faktörün sadece bir kısmıdır. Kış aylarında en sık rastlanan böyle bir sorunla karşı karşıya kalıyoruz, böylece soğuk algınlığının narin dudakların kısır bir düşmanı olduğu konusunda hemfikiriz. Öte yandan, yaz sıcaklıkları, yüksek sıcaklıklara ve gama ışınlarına karşı toleranssız olan birçok kişi için bir problem teşkil edebilir.

Doğal ev yapımı ilaç da bizi istenen sonuca götürebildiğinden pahalı ürünler bu tür sorunlara tek çözüm değildir. Bu tedavinin işe yaraması için geçen süre her zaman aynı değildir, bu nedenle hedefinize ulaşana kadar talimatlar kullanılmalıdır.

Dudakların kararıyor mu?

Dudaklar, stres, düşük kan dolaşımı, ilaçlar veya düzenli sigara kullanımı gibi bazı faktörlerden dolayı daha koyulaşabilir. Bunun asıl nedeni bulunamamasına rağmen, dikkat etmemiz gereken birçok önemli ayrıntı var. Dudaklarınızın renginin değişmesine katkıda bulunan en yaygın nedenlerden bazılarını aşağıda listeledik:

 • Kozmetiklerin aşırı kullanımı
 • Yeterli su geliri yok, susuz kalma
 • Sağlıksız yaşam tarzı, günlük olarak çok fazla kafein ve sıcak içecek tüketmek
 • Hiperpigmentasyon
 • Yeterli kırmızı kan hücresi, anemi
 • Vitamin eksikliği
 • Alerjik reaksiyonlar

İnsanlar giyebileceğin en güzel şeyin bir gülümseme olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, gülümseme sadece parlak beyaz dişlere sahip olmakla kalmaz – dudaklar da dahildir. Herkes yumuşak, pembe dudaklar ister ama çoğumuz için uzak bir rüya gibi görünüyor. Tek ihtiyacımız olanı değiştirmek için dudaklarımıza ekstra bir özen ve özen göstermek, böylece onları nemli ve yumuşak tutuyoruz.

Çatlamış ve pigmentli dudaklar neden olur

 • kurutma
 • Sağlıksız bir yaşam tarzı – sigara, stres, kötü beslenme
 • Geceleri makyajını çıkarmamak
 • Aşırı kafein alımı
 • Ucuz kaliteli ürünler kullanmak
 • Süresi dolmuş dudak ürünlerini kullanmak

Adım 1 – Ev yapımı bir dudak fırçalayın!

Bana sorarsanız, ev yapımı çalılıklar, daha iyisi için değişime ihtiyacı olan herkesin başına gelebilecek en iyi şeydir. 1 çorba kaşığı deniz tuzu ve 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı alın ve bir kapta karıştırın. Bu yapıldıktan sonra, karışıma bir pamuk kase batırın ve dudaklarına uygulayın. Bir dakika bekletin ve dairesel hareketlerle dudaklarınızı hafifçe masaj yapın. Sonra suyla durulayın ve dudakları kurulayın. Kısa sürede pürüzsüz ve yumuşak dudaklar elde edersiniz.

Adım 2 – Haftada 3-4 kez ev yapımı dudak kremi kullanın!

 • 3/4 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı karıştırın. İyice karıştırıldığından emin olduktan sonra, kapaklı bir kavanozda saklayın. Dudak balsamını istediğiniz zaman kullanabilirsiniz, özellikle dudaklarınızın biraz hidrasyona ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız.

Adım 3- En iyi gece dudak balsamı

Yağı bir E vitamini kapsülünden alın ve dudaklarınıza uygulayın. Gece boyunca oturmasına izin verin, sabah farkını görecek ve göreceksiniz.

Dudak bakımından bahsederken, yatmadan önce dudaklarına dokunmamanız veya yalamamanız ve makyajı çıkarmanız önerilir. Ayrıca, hem gece hem de gündüz dudaklarınızla ilgilenmek çok önemlidir, bu da uyurken dudaklarınızı nemden uzak tutmak için bazı ağır nemlendirici dudak kremini sürmek her zaman iyi bir fikirdir. Ekstra özel bakım almak isteyenler için, kan dolaşımını iyileştirmek için besleyici yağlar içeren bir masaja başlamak iyi bir yoldur. Dudaklarını ovalamak iyi bir fikir. Bu, enfeksiyonu önler ve dudaklarınızın yumuşak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Yukarıda belirtilenlerin hepsinde, dikkat etmeniz gereken bazı önemli faktörleri ele aldık, ancak aynı zamanda, dudaklarınıza uygun bir şekilde dikkat etmiyorsanız, ihtiyaç duydukları temel ürünleri uygulamamanız gerektiğini belirtmeniz önemlidir. Arzu ettiğiniz pembe doğal görünüme kavuşamazsınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.