Bu Doğal Küre Doktorların Ağzı Açık Kalıyor

23.12.2019
9.166
Bu Doğal Küre Doktorların Ağzı Açık Kalıyor

Allah her şeyin şifasını bizlere tabiatta vermiş. Şayet biz verilen dermanları doğru olarak kullanabilirsek, her hastalığa derman bulabiliriz. Bu yazımızda Bal ve Tarçın’ın faydalarından, yarattığı mucizelerden bahsedeceğiz. O kadar çok ki… Bu sebepten doktorlar hastalarına verdiği şifadan dolayı şaşırmış bu sonuçlara…

Aslında hipotez etmek çok da güç olmasa gerek. Ayrıca iki özel yiyecek toplanıp, çok daha etkili ve güçlü bir reçete ortaya çıkartmış.

Doğal antibiyotik bal tarçın tedavisi: Bal ve tarçın o kombinasyonu geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir en güçlü doğal ilaçlardan biridir. Yunan ve hindistan tıbbında asırlarca kullanılmaktadır.

Tamamen doğaldır ve yan etkileri neden olmaz. Diyabetikler tarafından az ölçülerde dahi kullanılabilir doktorunuza danışarak lütfen ve irinli eklem ağrılarına kronik sorunlarına kadar bir hayli sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılabilir.

Tarçınlı bal tek kelime ile mucizevî doğal bir ilaç. Kanserden kilo vermeye, kalp hastalıklarından kolesterole, soğuk algınlığından cilt enfeksiyonlarına kadar iyileştiremediği hastalık yok gibi…

Hindistan’da bir ananesel tıbbi tedavisinde yöntem ile balın yanık tedavisindeki etkinin karşılaştırıldığı ve 1 haftanın sonunda balla tedavi edilen yanıkların % 91, öbür yöntemle tedavi edilenlerin % 7 oranlarında enfeksiyon riskini korunduğunu biliyor muydunuz? İlaç işletmeleri bu bilgilerin dağılmasından beğenmeyecek, çünkü tarçınlı bal dengeli kullanıldığında pek çok ilaçtan daha sağlıklı ve daha etkili bir ilaç.

Önce karışımın nasıl yapıldığına bir bakalım.

İŞTE YÖNTEMLER ve KULLANIMLARI

Önce bir bardak suyu kaynatıp, sıcak suya tarçın koyarak ve demlenmeye ve soğumaya bırakmak gerekiyor. Kaynar suya sakın bal koymayın.

Sıcak su baldaki enzimleri öldürüyor. Su oda sıcaklığına geldiğinde tarçının iki katı kadar bal ilave edin. Uyumadan bardağın yarısını için ve öbür yarısını sabaha bırakın.

Bu veya klasik bal-tarçın karışımının yararlarına gelince:

Bal ve tarçın karışımının pek çok hastalığı iyileştirdiği öğreniliyor. Bir yan etkisinin olmaması da gayreti. Şekerli olmasına karşın doğru ölçüde alındığında diyabet hastalarına bile zarar vermiyor. Batılı bilim insanlarının araştırmalarına göre:

Bal ile toz tarçını karıştırın ve kahvaltıda kızarmış ekmekle yemek en güzel beslenme biçimlerinden. Bu beslenme biçimi, kolesterolü düşürür ve muhtemelen kalp krizini önlermiş. Tarçınlı balın dengeli olarak harcanması kalp vuruşlarını kuvvetlendirirmiş. Bildiğiniz gibi yaşlandıkça atar damarlar ve toplardamarlar elastikliklerini kaybediyor ve tıkanıyor. Tarçınlı bal ise damarları yine canlandırıyor.

Arterit hastalar bir fincan sıcak suya iki yemek kaşığı bal ve bir çay kaçığı toz tarçın koyarak yararlı bir içecek hazırlayabilirler. Günlük olarak içilirse kronik arterit hastaları bile iyileşebilir.

Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada 200 hastalarını kahvaltıdan önce bir kaşık bala yarım çay kaşığı tarçın ile tedavi eden doktorlar 73 hastanın tümüyle ağrıdan kurtulduğunu, bir ay içerisinde ağrıdan hareket edemeyen hastaların hemen hepsinin ağrı sürüklemeksizin yürümeye başladığını görülmüş.

İki yemek kaşığı toz tarçın ile bir yemek kaşığı balı ılık suya ilave ederek içmek, idrar yolundaki mikropları öldürüyormuş.

Kim bilebilirdi ki? İki yemek kaşığı bal ve üç yemek kaşığı toz tarçın 450 gram çay kolesterol hastasına verildiğinde iki saat içerisinde kandaki kolesterol oranının % 10 azalacağını! Günde üç defa alındığında kronik kolesterol bile tedavi edilebiliyormuş. Günlük olarak yenen bal ise kolesterol şikâyetlerini azaltıyormuş.

Sık ya da ağır soğuk algınlığı şikâyeti olanlar bir kaşık ılık bal, çeyrek kaşık toz tarçınla üç gün süresince birer defa alınırsa, çoğu kronik öksürüğü ve soğuk algınlığını tedavi edebilir, sinüsleri temizleyebilirmiş.

Tarçınlı balın boğaz ağrısını iyileştirdiği ve boğaz ülserini kökünden kazıdığı da söyleniyor. Hindistan ve Japonya’da yapılan araştırmalar tarçınlı balın midede oluşan gazları önlediğini gösteriyor.

Tarçınlı balın günlük tüketimi bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor ve bedeni bakteri ile virüs saldırılarına karşı koruyor. Balın dengeli tüketimi lökositleri kuvvetlendirerek bakteriyel ve viritük hastalıklara karşı gücünü artırıyormuş.

İki yemek kaşığı bala serpilen toz tarçının yemek yemeden önce alınması asitliliği önlüyor ve en ağır yemekler bile sindirilebiliyormuş.

İspanyol bir bilim insanı baldaki doğal bir bileşenin grip mikrobunu öldürdüğünü ve hastayı gripten kurtardığını kanıtladı.

Bal ve toz tarçın ile hazırlanan çay dengeli olarak içildiğinde ileri yaşın etkilerini azaltıyormuş.

Çay yapmak için dört yemek kaşığı bal, bir çay kaşığı tarçın ve üç fincan kaynamış su kullanılıyor. Günde 3-4 defa 1/4 fincan içildiğinde, cildi taze ve yumuşak ve ihtiyarlamayı önlermiş. Boğaz ağrıdığında ya da gıdıklandığında bir kaşık bal yemek, boğazdaki rahatsızlık geçene kadar 3 saatte bir yinelenince, ağrı ve gıdıklanmanın geçtiği bilimsel olarak kanıtlandı.

Üç yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı toz tarçını karıştırıp, uyumadan önce sivilcelerin üzerine sürerek yatınız ve ertesi gün ılık suyla yıkayınız. İki hafta her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden sökermiş.

Bal ve toz tarçını etkilenen bölgelere denk ölçüde uygulamak egzama, mantar ve her türlü cilt enfeksiyonunu iyileştirirmiş.

Her gün sabahları kahvaltıdan yarım saat önce, boş mideye ve geceleri uyumadan önce bir bardak kaynamış suyun içine bal ve toz tarçın koyup dengeli içilince, obezite sorununu yaşayanlarda dahi kilo verebiliyorlarmış.

Japonya ve Avustralya’da yapılan araştırmalar mide ve kemik kanserinin galibiyetle tedavi edilebildiğini gösteriyor. Bu kanser çeşitlerinden mağdur hastalar günde bir yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçını üç parçaya ufalayarak bir ay süresince almaları gerekiyormuş.

Yakın zamanda yapılan araştırmalar gösteriyor ki baldaki şeker vücudun güç kazanmasına yardımcı oluyor. Bal ve toz tarçın harcayan yaşlılar daha hareketli ve elastik olduklarını ifade ediyor.

Her gün diş fırçaladıktan sonra ve öğleden sonra 15.00’te alındığında bir haftada vücut dayanıklığı çoğalıyor.

Güney Amerikalılar sabahları bir çay kaşığı bal ve tarçın konmuş suyla gargara yapıyor böylece solukları gün boyu güzel kokuyormuş.

Günlük olarak sabah ve akşamları bal-tarçın ikilisini almak dinleme kaybını giderebiliyormuş.

Gördüğünüz gibi her an elinizin altında bulunan bu besinleri almak ve verimlerinden faydalanmak herkesin elinde.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerin daha fazla insanların yararlanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.