Bu Doğal Çözümlerle Siğilleri, Koyu Noktaları, Siyah Noktaları ve Cilt Lekelerini Çabuk ve Etkili Bir Şekilde Çıkarın

25.09.2019
971
Bu Doğal Çözümlerle Siğilleri, Koyu Noktaları, Siyah Noktaları ve Cilt Lekelerini Çabuk ve Etkili Bir Şekilde Çıkarın

Günümüzde insanları etkileyen çok fazla cilt hastalığı var. Bunlardan bazıları koyu lekeler, siğiller, cilt etiketleri ve benliklerdir. Bu yazıda, evdeki tüm cilt hastalıklarını doğal maddeler kullanarak nasıl giderebileceğinizi göstereceğiz. Siğilin nedeni Human Papilloma virüsü ailesinden virüslerdir. 100’den fazla tipte virüsler insanları farklı şekillerde etkiler. İnsanları virüslerden koruma yeteneği, birbirlerinden farklı olabilir, bağışıklık sistemlerinin gücüne bağlıdır.

SİĞİLLER

Siğiller, insan papilloma virüsü (HPV) adı verilen bir virüsün neden olduğu cilt büyümeleridir. Bu virüs cildin üst katmanını enfekte eder ve cildin üst katmanının hızla büyümesini ve siğil oluşturmasını sağlar. Vücudun herhangi bir yerinde büyüyebilirler. Bununla birlikte, çoğu aylar veya yıllar içinde kendi başlarına gider.

UYARILAR İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER:

 Sarımsak

Antibakteriyel ve antienflamatuar yetenekleri siğilleri de yönetebilir. Sadece sarımsak suyunu ezmeniz, siğile uygulamanız ve bir yara bandı ile örtmeniz gerekir. Sarımsak kokusundan kurtulmak için ertesi sabah iyice temizleyin.

 Elma sirkesi

Siğillerin giderilmesinde en etkili ev ilaçlarından biri kesinlikle bir elma sirkesidir. Esas olarak siğillere neden olan bakteri ve virüslerden kurtulmada çok etkili, güçlü anti-enflamatuar özellikler içerir.

Etkilenen bölgenizi kullanımdan önce ve sonra yıkayın. Ardından, elma suyuna sirke içinde bir pamuk topu ıslatın, siğil üzerine koyun ve bir bandaj ile sarın. Gecede veya 24 saat sürebilir, ancak her gün değiştirmelisiniz. Bu çözümü kullanarak, koğuşunuz birkaç hafta içinde başlayacak.

 Muz Kabuğunu Kullanma

Koğuştan kurtulmanın diğer bir yöntemi ise muz çukurunun içini siğiller üzerine uygulamaktır. Bu yöntem tıp dergisinde yayınlanmıştır. Muz kabuğunun iç kısmını günde birkaç kez siğil üzerine sürterek iyi bir sonuç alabilirsiniz. Daha iyi bir sonuç elde etmek için, muz kabuğunun iç kısmına siğiller üzerine bastırın ve yerine bantlayın. Gecede bırak. Genellikle birkaç hafta sonra meydana gelen siğiller yumuşamaya başlayana kadar işlemi tekrarlayın.

Saf Ham Bal

Geceleri siğile bal sürtün ve bir bandaj ile sarın. Bu şekilde, başarıyla çıkaracaksınız ve bazı durumlarda, bu şekilde ortadan kaldırılan siğiller asla geri dönmeyecek.

SİYAH NOKTALAR

Koyu lekeler genellikle yüz, boyun, eller, sırt, göğüs ve omuzlar gibi açık cilt bölgelerinde görülür. Hiperpigmentasyon veya koyu lekeler sivilce izleri, aşırı güneşe maruz kalma, hormonal değişiklikler, stres, zayıf karaciğer fonksiyonu, vitamin eksiklikleri ve hamilelikten kaynaklanabilir.

KOYU LOTLAR İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER:

Limonlar

Limon suyu, karanlık noktaları aydınlatmak için organik bir ağartma maddesi olarak kullanılır. Limon suyu oldukça asitli olduğundan, bir pamuk topun üzerine koymadan ve etkilenen bölgeye su dökmeden önce biraz suyla karıştırın.

Aloe Vera

Aloe vera, iyileştirici özellikleri nedeniyle ciltteki lekelerden kurtulmak için mükemmeldir ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Karanlık noktaya biraz taze aloe vera koyup yarım saat bekletmeniz yeterli. Bunu günde iki kez tekrarlayın ve bir ay içinde iyileşme olduğunu fark etmelisiniz.

Soğan

Kırmızı bir soğan doğrayın ve meyve suyunu sıkın ya da meyve sıkacağı yoksa karıştırın. Bundan sonra bir pamuklu çubuk alın, suyunuza daldırın ve doğrudan aydınlatmak istediğiniz her noktaya veya alana uygulayın. 10 ila 15 dakika kadar etki etmesini bekleyin. Ardından ılık suyla durulayın.

Sandal ağacı

Sandal ağacı, yaşlanma karşıtı bir maddedir ve hiperpigmentasyonun azaltılmasına ve kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olan bir antiseptiktir.

İhtiyacınız olan malzemeler:

  •  2 yemek kaşığı sandal ağacı tozu,
  •  2 çay kaşığı gül suyu,
  •  1 çay kaşığı gliserin.
  •  Limon suyu.

Bu paketi lekelere uygulayın ve doğal olarak kurumasını bekleyin. Yıkamak için soğuk su kullanın. Kahverengi lekeleriniz kayboluncaya kadar haftada birkaç kez tekrarlayın.

Arındırıcı

Temiz bir yüzün üzerinde dairesel hareketlerle hafifçe fırçalayın. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Nemlendirme için hindistancevizi yağı kullanın.

Buharlama

Buğulaması hiç şüphesiz gözenekleri tıkamak için en iyi ve en etkili yollardan biridir. İlk olarak, yüzünü yıka. Ardından, yüzünüzü kaynamış su içeren bir tencerenin üzerine yerleştirin. Mümkün olduğu kadar çok buhara maruz kalmak için başınızı bir havluyla örtün. Böylece 10 ila 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın ve birkaç kez ılık suyla durulayın. Son olarak, fazla kalıntıları temizlemek için biraz sirke uygulayın.

Şeker ovma

Bir karışım oluşturmak için şeker ve limon suyunu karıştırın. Deri hamuru, dairesel hareketlerle pamuk topuyla ovalayın. Ilık suyla durulayın.

CİLT ETİKETLERİ

Cilt etiketleri, bir pirinç tanesinin boyutundan bezelye boyutuna kadar her yerde olabilen etli yumrulardır.

Derinin katlandığı ve kasık bölgesi, boyundaki, göğüslerin altındaki ve uyluklardaki gibi giysilere sürtünme olduğu durumlarda ortaya çıkma eğilimindedir. Ayrıca göz kapaklarında da yaygındır.

Yetişkin başlangıçlı diyabet obezite ile ilişkili olma eğilimindedir ve fazla kilolu olduğumuzda daha fazla deri kıvrımlarına ve sürtünme alanlarına sahip olma eğilimindedir. Ayrıca cilt etiketleri ile insan papilloma virüsü arasında bir bağlantı olabileceğine inanılmaktadır.

Elma sirkesi

Pamuk topuyla günde iki kez uygulayın. Cilt etiketinin düşmesi 2-4 hafta sürer.

Hint Yağı ve Fırın Sodası

Hint yağı ve kabartma tozu ile bir hamur yapın ve cilt etiketi üzerine uygulayın. Siğil kaybolana kadar bunu günde iki kez tekrarlayın.

Çay ağacı yağı

Su ile bir pamuk topu ıslatın ve birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin. Pamuk topunu cilt etiketinin üzerine yerleştirin ve bir bandaj ile örtün. Bu işlemi bir ay boyunca günde iki ila üç defa tekrarlarsınız. Biraz zamana ihtiyaç duymasına rağmen, bu yöntem gözler etrafındaki cilt etiketleri için en güvenli yöntemdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.