Bu bilgiler yok artık dedirtecek!

01.02.2019
249
Bu bilgiler yok artık dedirtecek!

Ağız çalkalama suyu yalnızca diş ve ağız pakliği için düşünülse de değişik alanlarda muhtelif kullanım alanları var. Ağız çalkama suyuyla alakalı bu bilgiler sizi çok afallatacak!

Bu bilgiler sizi çok afallatacak!

AYAK MANTARLARINDAN KURTULUN

Ayağınızı ağız çalkalama suyu ve su kapsayan leğende bekleterek mantardan kurtulabilirsiniz. Bekletmeniz gereken vakit 20 dakika.

ÇÖP KOKUSUNDAN KURTULUN

Çöpünüz kokmaya mı başladı? Kağıt havluya ağız çalkalama suyunu dökün ve çöpün kenarına koyun. Makûs kokunun gittiğini göreceksiniz.

YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEYİN

Antiseptik özelliği bulunan ağız çalkalama suyunu surat pakliği için kullanabilirsiniz. Kumpaslı kullanımında şahaneler yarattığını göreceksiniz.

KEPEĞE SON

Saçınızın dibine ağız çalkalama suyuyla masaj yapın ve ardından başınıza havlu sarın. Birkaç dakika sonra da saçınızı yalnızca suyla yıkayın. Kepeğin gittiğini göreceksiniz

HAŞERE ISIRIKLARINDA ACIYI AZALTIYOR

İster inanın ister inanmayın ağız çalkalama suları haşere ısırıklarının vermiş olduğu acıyı ve yanma hissini geçiriyor. Tek yapmanız gereken haşerenin ısırdığı yere pamuk dayanağıyla ağız çalkalama suyunu sürmek.

EKRAN PAKLİĞİ

Telefonunuzun ekranını pak yapmak için de kullanabilirsiniz.

PİRELERDEN KURTULUN

Pire şampuanları pahalı olabiliyor. Ağız çalkalama suyunu veya olağan köpek şampuanıyla köpeğinizi devirirken kullanabilirsiniz. Köpeğiniz pirelerden kurtulacaktır.

MORLUKLARI ACİLEN GEÇİRİN

Üzülmeyin! Morluklar kalıcı değil. Ancak daha seri geçmelerini sağlayabilirsiniz. Pamuğa ağız çalkalama suyunu damlayıp morluğun üstünde tutun. Buradaki kan akışı süratleneceğinden cildiniz daha seri kendini onaracak.

BİTLERDEN KURTULUN

Çocuğunuza bit bulaştıysa kaygılanmayın. Pahalı mahsuller kullanmadan da bitten kurtulabilirsiniz. Sirke ve ağız çalkalama suyunu denk oranda sprey şişesinde karıştırın. Saçına hoşça püskürtün ve masaj yapın. Daha sonra duş bonesi takıp bekletin. Son olarak da saçını hoşça tarayın. Aynı şeyi bitten kurtulana kadar tekrarlayın.

DİŞ AĞRISINI KESİN

Ağız çalkalama suyu diş sızısına da iyi geliyor. Ağrı geçene kadar günde üç defa gargara yapın.

DİŞ FIRÇASI PAKLİĞİ

Diş fırçası pakliği de ehemmiyetlidir. Aksi halde dişlerinize bakteri yayıyor olabilirsiniz. Diş fırçanızı ağız çalkalama suyu dolu suda bekletin ve diş fırçanız ilk aldığınız günkü gibi olsun.

TUVALET PAKLİĞİ

Ağız çalkalama suyu yalnızca tuvaletinizi yalnızca arınmıyor. Aynı zamanda tuvaletteki istenmeyen kokulardan kurtulmanızı da sağlıyor.

DEODORANT MİSYONU DE GÖRÜYOR

Deodorant almayı unuttuysanız ve dışarıya çıkmanız gerekiyorsa üzülmeyin. Pamuğa ağız çalkalma suyunu döküp koltuk altınıza sürebilirsiniz.

SU TOPLAYAN YERE…

Su bir araya gelen bölgede enfeksiyon oluşursa vaziyet daha da makûslaşabiliyor. Pamuğa ağız çalkalama suyu damlatıp günde üç defa su toplayan yere uygulayın. Enfeksiyon kapmaktan kurtulacaksınız.

Dişlere, diş etlerine, diş dolgusuna ve diş takmalarına tutunan yapışık ve yumuşak bakteri katmanına diş plağı denir. Bu plaklar tükürüğümüzde bulunan mineraller ile birleşerek sertleşir ve tartar denilen katmanı alana getirirler.

Diş tartarının diğer ismi diş taşıdır. Dişlerde besin enkazı birikmesi, bakteriler, genetik, diş ipi kullanmama, diş fırçalama alışkanlığı edinmeme gibi sebeplerden dolayı dişlerde zamanla tartar ve plak yaradılışı gerçekleşir.

İşte diş tartarı, diş taşını arınmak için natürel çözümler…

CEVİZ

Malzemeler

  • 40 gr ceviz kabuğu
  • 1 su kadehi su

Ceviz kabuğu antibakteriyel özelliği sayesinde dişteki tartar ve plaktan kurtulmanın en tesirli ve natürel usulüdür. Ceviz kabuklarnı bir kadeh suyun içine koyup 20 dk kaynatın. Ocaktan alıp soğumaya vazgeçin. Diş fırçanızı soğumuş olan bu suda 10 dakika bekletin. Bu suyla dişlerinizi fırçalayın. Günde 3 defa devam edin.

KARBONAT

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tutam tuz
  • Diş fırçası

Karbonat antibakteriyel özelliği sayesinde plak ve tartarı yok eder, ayrıca dişlerin beyazlamasına da dayanakçı olur. Antrasit içeriği ile ağız içi pH seviyesini dengeler. Tuz da antimikrobiyal madde olduğundan kısa vakitte plak ve tartarlardan kurtulmanızı sağlar. Karbonat ve tuzu karıştırıp, diş fırçanızı nemlendirip bu karışıma daldırın. Dişlerinizi zarifçe bu karışımla fırçalayın. Ardından ağzınızı suyla çalkalayıp tükürün. Bu usule gün fazla başka bir deyişle birer gün ara verip devam edin.

LİMON SUYU

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • Diş fırçası

Limon suyu asidik içeriği sayesinde antimikrobiyal özelliği gösterir. Plak ve tartarın çözülmesine ve nihayetinde yok edilmesine dayanakçı olur. Dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın. Ardından diş fırçanızı yıkayın, limonlu suya batırın. Bu su ile dişlerinizi ve diş etlerini hafifçe ovun. Bir dakika bekleyip suyla ağzınızı durulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.