Bu Gıdalar Sigara tesiri yaratıyor!

03.02.2019
74
Bu Gıdalar Sigara tesiri yaratıyor!

Dünya Sağlık Teşkilatı sigara tesiri yaratan kanserojen maddeleri söyledi. Dikkat etkeniz gereken o maddeler neler ve hangi gıdalarda bulunuyor. İşte cevabı…

KANSER TEHLİKESİNİ YÜZDE 20 ORANINDA ARTTIRIYOR!

Kanserojen tesiri yaratan maddeler Dünya Sağlık Teşkilatı tarafına söylendi. Kanser tehlikesini yüzde 20 oranında çoğaldırdığı öğrenilen bu maddeler neler? İşte cevabı…

İŞLENMİŞ ET MAHSULLERİ

Dünya Sağlık Teşkilatı’nün yaptığı söylemelere göre işlenmiş et mahsulleri kanserojen tesiri yaratan 4 ehemmiyetli madde arasında ilk sıralarda yer alıyor. Her gün harcandığında bağışıklık sisteminin arınamaması sebebiyle kanser tehlikesini yüzde 17 oranında çoğaldıran salam, sucuk gibi maddelerden bu sebeple uzak durulması gerekiyor.

PALM YAĞI

Uzak durulması gereken gıdalardan bir öbürü ise palm yağı. Fareler üzerinde yapılan deneylere göre palm yağı kanserli hücrelerin yayılımını 8-10 kat arttırıyor.

FRUKTOZ BAZLI ŞEKERLER

Hücrelerde kanser yayılımını çoğaldıran maddeler arasında fruktoz bazlı şekerler de yer alıyor. Bu mahsulleri yaşamınızdan çıkararak çok daha sıhhatli bir bedenin sahibi olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.