Bu yiyecekler beynin sinyallerini bozuyor

02.04.2019
76
Bu yiyecekler beynin sinyallerini bozuyor

Günlük yaşamda yediğimiz yiyecekler bedenimiz üzerinde değişik tesirler yaratıyor. Sıhhatimizi negatif etkileyen yiyecekler uzuvlarımız üzerinde muhtelif zararlara neden olabiliyor. Yapılan araştırmalara göre bu yiyecekler beyni 4 gün içinde etkileyerek beyin sinyallerinin bozulmasına yol açıyor. Peki beynimizi etkileyen yiyecekler nelerdir? İşte beyin sinyallerimizi bozarak sıhhatimizi negatif güzergahta etkileyen yiyecekler…

BEYNİN TOKLUK SİNYALLERİ BOZULUR

ABD’de yapılan bir araştırmada beynin hangi gıdalardan negatif etkilendiğine bakılmış. Araştırmada kobaylar 4 süresince kahvaltıda şeker ve yüksek yağlı besinler harcamışlar. Daha sonra şeker ve yağlı besinler harcayan bu kobayların beyin dalgaları ve hareketleri gözlemlenmiş. Düşünme ve anımsama marifetleri negatif etkilenen bu kobayların öğrenişsel sıhhatlerinin günden güne bozulduğu tespit edilmiş.

Buna eş bir öbür araştırma İngiltere’de yapılmış. Burada da kobayların dikkat ve hafıza işlevleriyle birlikte ruh hallerinin de bozulduğu ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda uzmanlar kiloluk ve cılızlığında beyni negatif etkilediğini vurguluyor. İdeal kiloya sahip olmayan bireylerde beyin ya tamamen açlık ya da tamamen tokluk sezer. Bu vaziyette mideye giden asap hücrelerini maniler. Kalp krizi, felç inme, diyabet, kemik ve mide-bağırsak gibi hastalıklar ortaya çıkar.

İŞTE BEYNİ 4 GÜNDE BOZAN BESİNLER

Ayçiçek yağı özellikle ısı teması esnasında zehirli madde üreterek kolesterolü yükselten maddeler üretir. Bu maddeler kalbi negatif etkilediğinden bedende sıhhatli bir kan akışını da maniymiş olur. Balanssız kan akışı asapların sıhhatli bir biçimde beyne erişmesini maniler. Bu da zamanda beyindeki sıhhatli hücrelerin eksilmesine neden olur.

BEYNİN BAZI NÖRONLARINDA DA DEFORMELER

Simit, kurabiye, poğaça ve kek gibi hamur işleri yüksek karbonhidrat kapsadıklarından fazla yağlanmaya neden olur. Fazla yağlanan beden vurdumduymazlaşır. Bununla birlikte beynin bazı nöronlarında da deformeler oluşur. Yapılan araştırmalarda beyindeki nöronlar eksildikçe unutkanlık gibi rahatsızlıklarda çoğalış olduğu tespit edilmiştir.

ALZHEIMNER

Yapılan araştırmalarda işlenmiş sucuk, salam ve sosis gibi et mahsullerinin asap sistemini negatif etkilediği kollanmıştır. Bunun sonucunda da beyinde dejeneratif beyin bozuklukları ortaya çıkar. İleri yaşlarda yaşanan alzheimner gibi hastalıkların sebepleri arasında bu mahsullerin yer aldığı biliniyor.

BEYİNDEKİ ŞEKER ORANI ARTIKÇA…

Vücuda giren işlenmiş şeker kandaki şeker oranını negatif güzergahta artırarak beyne kadar bu maddenin taşınmasına neden olur. Beyindeki şeker oranı artıkça protein eksilir. Bu da asapları negatif tesirler. Özellikle işlenmiş şekerler bilme becerisini eksiltir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.