Bu Besinin Sayesinde Dişleriniz Anında Beyazlayacak

08.07.2019
216
Bu Besinin Sayesinde Dişleriniz Anında Beyazlayacak

Günlük hayatımızda iletişim kurarken ya da görünüşümüze önem verdiğimiz zamanlarda dişlerimiz de dikkat çeker. Dişlerin sağlıksız görünmesi özellikle de sarı gözükmesi istenmeyen bir durumdur. Bu yüzden dişlerimizin bakımına özen göstermeliyiz. Dişleri beyazlatmanın birçok doğal yöntemi bulunuyor. Bu yöntemler arasında en etkilisi ceviz kürü olarak kabul ediliyor. Peki dişleri beyazlatmak için yararlandığımız ceviz kürü nasıl hazırlanıyor? İşte dişleri beyazlatmanın doğal yolu…

Dişlerde oluşan tartar temizlenmese hem görüntü olarak sizi rahatsız edecektir hem de sağlıksal olarak çok daha büyük sorunlar yaşamanıza neden olacaktır. Bu sorunların başında enfeksiyon ve diş iltihabı gelmektedir. İşte bu ceviz kabuğu kürü sayesinde evinizde dişlerinize kolayca bakım yapabilir sağlıklı bir gülüş elde edebilirsiniz.

CEVİZ KÜRÜ İÇİN MALZEMELER:

  • 40 gram ceviz kabuğu
  • 250 ml su

NASIL HAZIRLANIR?

Ceviz kabuklarını suda yaklaşık 25 dakika kadar kaynatın.
Kaynadıktan sonra ateşten alın ve suyun soğumasını bekleyin.

NASIL UYGULANIR?

Diş fırçanızı hazırladığınız suya batırın ve yaklaşık 10 dakika bekletin.
Ardından dişlerinizi fırçanız ile 3 dakika boyunca fırçalayın.
Bu süreçte fırçayı ara sıra suya batırın ve fırçalamaya devam edin.
Karışımı günde 3 kez uygulayın. Her gün uygulayacağınız bu işlem için taze ceviz suyu hazırlamalısınız. Düzenli olarak dişlerinizi fırçaladığınızda dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.