Bu Besin Kanser Hücrelerinin En Güçlü Düşmanı

11.05.2019
63
Bu Besin Kanser Hücrelerinin En Güçlü Düşmanı

Çağımızın en korkulan hastalıklarından biri olan kanseri önlemek için doğa bize birtakım çareler sunuyor. İşte, kanser hücrelerinin başlıca düşmanı olan 9 besin…

Spirulina yosunu

B, E, K vitaminleri ve beta karoten bakımından zengindir. Bünyesinde bulundurduğu demir ve magnezyumla da birlikte özellikle meme kanseri hücrelerinin gelişimini engellediği görülmüştür.

Zerdeçal

Zerdeçal, doğada bulunan en güçlü anti-oksidanlardan biri olan kürkümini barındırır. Anti-inflamatuvar etkisi sayesinde kanser hücrelerini engeller.

Yeşilçay

Damar sistemi hücreleri üzerinde etkili olan yeşil çay, kanser hücrelerinin üremesini engeller.

Üzüm

Anti-oksidan bakımından oldukça zengin olan üzüm, özellikle bağırsak yolundaki kanser hücrelerinin büyümesini engelleme özelliğine sahiptir.

Sarımsak

Sarımsağa aromasını ve tadını veren ‘alisin’ maddesi dünyanın en güçlü anti-oksidanıdır. Ayrıca, 6 farklı tümör türüyle savaştığı kanıtlanan mantar, kanser hücrelerini yalnızca 24 saatte öldürüyor.

Turp

Roka, brokoli, lahana, turp, kıvırcık gibi sebzeler, vücutta çözüldüğünde kanser hücreleriyle savaşan içeriklere sahiptirler. Aynı zamanda vitamin ve mineral bakımından da zengindirler.

Domates

İçerdiği lökopen sayesinde kanserle savaşır.

Mantar

Anti-kanser etkiye sahip 50’den fazla mantar türü olduğu tespit edildi. 5000 yıldan uzun bir süredir medikal alanda kullanılan mantarın çeşitli kanser türleri üzerinde etkisi kanıtlanmıştır.

Zencefil

Zencefilin anti-inflamatuvar özelliği sayesinde tümör hücrelerini yüzde 56 oranında azalttığı gözlenmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.