UA-133710256-1

Bu yiyecek kalp krizi tehlikesini eksiltiyor!

13.02.2019
308
Bu yiyecek kalp krizi tehlikesini eksiltiyor!

Arı poleni çok daha önceki tarihlerden günümüze kadar kullanılan daha önceki bir yiyecek dayanağıdır. İçerisinde verimli 22 aminoasit ve 27 madensel tuz, ferment ve karbonhidrat bulunmaktadır. Tüm bunların yanı gizeme sodyum, kalsiyum, silisyum, alüminyum ve çinko ile A, B,C,D,E,H ve P vitaminleri de bulunmaktadır. Peki polen nedir? Polenin yararları nelerdir? İşte cevabı…

ARI POLENİ

Arı poleni olarak öğrenilen polenin, çok daha önceki tarihlerden günümüze kadar uzanan daha önceki bir yiyecek dayanağıdır. Geçmiş tarihi zamanlarda polen, performans çoğaldırıcı, efor verici özelliği ile öğrenilmektedir. Polen içerisinde insan sıhhatine verimli 22 aminoasit ve 27 madensel tuz, ferment ve karbonhidrat barındırmaktadır. Bunun yanı gizeme kalsiyum, sodyum alüminyum, silisyum, çinko, alüminyum, ve A,B,C,D,E,H,P vitaminleri de bulunmaktadır.

Polen, insan sıhhati açısından çok ehemmiyetli bir gıdadır ki, uzmanların yaptığı araştırmalara göre şayet arılar yok olup polen imali de biterse, dünya üzerindeki hayat da yok olacak demektir. Bunun sebebi suni polen yapımı olmadığı ve polen elde etmek için arılara lüzum duyulmasıdır.

POLEN NEDİR?

Polen çiçeklerde bulunan erkek uzuv hücresine verilen isimdir. Başka Bir Deyişle erkek gametini dişi gametine taşıyan bir yapıdır. Polen bu taşıma sırasında erkek gametini çok iyi gözetmesi gerekir. Arıların çiçeklere konması neticeyi üzerlerine yapışan polen tozları, daha sonra arıların başka bir çiçeğin dişi hücresine temas ettiğinde çiftleşme reelleşmektedir. Polen tanelerinin boyları 50-100 mm arasındadır. Sıkıştırılmış polen tozu binlerce polen tanesi kapsar.

POLENİN YARARLARI NELERDİR?

Polenin insan bedenine rakamsız bereketi vardır. Bedene efor kazandırır ve adale yapısını kuvvetlendirerek performansı artırmaya destekçi olur. Özellikle çocukların sihrime çağında alması gereken vitaminleri karşılamaya destekçi olur. İçerisinde bulunan aminoasit ve protein bakımından oldukça zengin olan polenin yararları oldukça çoktur.

ANTİOKSİDAN ÖZELLİĞİ

Polen de bulunan antioksidan özelliği bedeninizin yenilenmesine ve ihtiyarlama tesirlerini geciktirmeye destekçi olur. Her gün kumpaslı polen harcamanız nasihat edilir.

ENERJİ VERİR

Polenin içinde bulunan yiyecek ivedisi çok geniş olduğu için bedene büyük bir oranda natürel enerji verir. İçerisinde bulunan karbonhidrat, protein ve B vitaminleri sayesinde tüm gün bedeniniz bitkinliğe karşı mukavemet kazanır.

CİLDİNİZİ GÖZETİR

Arı poleni, ciltte oluşan sedef ve egzama gibi tahrişlerin rehabilitasyonunda kullanılır. Kapsadığı zengin ölçüdeki aminoasitler ve vitaminler cildi gözetir ve hücrelerin yenilenmesine destekçi olur.

SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA DESTEKÇİ OLUR

Polenin yüksek ölçüde tesirli antioksidan kapsadığını artık hepimiz öğreniyoruz. Bu özelliği sayesinde insan bedeninin akciğer dokuları üzerinde pozitif tesirleri vardır. Özellikle astım saldırılarını gevşetmeye ve tamamen ortadan kaldırmaya destekçi olur. Başlangıç düzeyinde astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarını rehabilitasyon edebilir.

ALERJİLERİ GİDERİR

Bu mevzu ile alakalı yapılan araştırmalar da arı poleninin, alerjik hastalıklarını giderdiği ortaya konulmuştur. İnsanlar üzerinde yapılan deneyde, hastaların %94’ü arı poleni desteği ile sıhhatlerine kavuşturulmuştur. Deney neticeyi sinüs, alerji ve alerjik astım gibi meselelerin giderildiği ortaya çıkmıştır. Özellikle solunum yolu hastalıkları olan astım ve bronşite karşı mucizevi tesirli olduğu söylenmektedir.

SİNDİRİM SİSTEMİNİ GÖZETİR

Arı poleni, sindirim sistemi sıhhatini gözeten destekçi enzimler kapsar. Enzimler arı poleni ile alındığında, besinlerden alabileceğimiz tüm sıhhatli gıdaları da almış oluruz.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Kumpaslı harcanan arı poleni bünyeyi mikroplardan gözetir. İçerisinde bulunan antibiyotik özelliği ile bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

PROSTATI ENGELLEYEBİLİR

Arı poleni, prostat meseleyi yaşayan erkekler için verimlidir. İlerde prostata tutulma tehlikesini eksiltmeye destekçi olur. Özellikle sık idrara çıkma güdülerini durdurmak için inflamasyonu eksiltmeye destekçi olur.

KISIRLIK SORUNLARINI GİDEREBİLİR

Arı poleni yumurtalık işlevini canlandırabilir ve hamilelik sürecini süratlendirebilir. Zira arı poleni afrodizyak hormonsal kuvvetlendirici olarak bilinir.

KALP VE DAMAR SIHHATİNİ GÖZETİR

Arı poleni kardiyovasküler sistemi desteklemektedir ve kılcal damarları, kan damarlarını kuvvetlendirmeye destekçi olan bir antioksidan olan bioflavonoidi bünyesinden barındırmaktadır. Bu antioksidan damar sıhhatinin korunması açısından büyük bir ehemmiyet teşkil etmektedir. Tüm bu belirtilenlerin dışında kanın pıhtılaşmasına, kalp krizi ve inme gibi tehlikelerin yaradılışını yasaklamakta veya tehlike seviyesini azaltmaktadır.

Arı poleni harcamadan evvel kesinlikle bir uzmana danışmanızda fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.