Bu Basit Yöntemler İle Dişlerinizi Beyazlatabilirsiniz

19.10.2019
683
Bu Basit Yöntemler İle Dişlerinizi Beyazlatabilirsiniz

Plak ağızda meydana gelen en yaygın ve aldatıcı tehlikeli şeylerden biridir. Bakteriler ağızda ve vücudun sindirim boşluğunda bulunurlar. Zararsız yollarla, genellikle dişlerinizi ve dilinizi kaplayan bir film olan plak oluştururlar. Sabah uyandıktan sonra hissedebilirsiniz.

Ama görünüşe göre bu zararsız şey sizin için işleri zorlaştırabilir. Tartarda sertleşebilir. Çıkarılması oldukça zorlaştığında, diş eti iltihabı ve diş eti iltihabı gibi sorunlara neden olabilir.

Ceviz Kabuğu Su Arıtma

Malzemeler:

  • Su: 250ml
  • Ceviz Kabukları: 40g

Ceviz kabuğunu bir miktar suda kaynatın ve sıvıyı soğutun. Ağzınızı günde üç kez veya dört kez çalkalayın; sadece plakunuzu yıkamakla kalmayacak, aynı zamanda uzak tutacaktır.

Sakız İle İlgili Hastalıklar

Diş etlerinde kan damarları dahil canlı dokular bulunur. Bu onları enfeksiyon ve hastalıklara karşı son derece savunmasız hale getirir. Ciddi durumlarda, periodontite neden olur. Bu, diş etlerinin iltihabı ve enfeksiyonu, içlerindeki kemikler ve içlerindeki dokudır. Sadece tehlikeli değil, aynı zamanda son derece acı verici.

Periodontit belirtileri aşağıdaki gibidir:

  • diş eti dokularından kanama;
  • ağız kokusu;
  • ağrılı iltihaplı, şiş diş etleri;
  • oral ülserler;
  • dişler arasında boşluk oluşumu; ve
  • gevşetme dişleri.

Yaşlılık, kötü ağız hijyeni, hormonal değişiklikler, diyabet, çiğneme tütünü, vs. gibi diş eti hastalıklarının ardında birçok farklı neden olabilir.

İşte bazı doğal ilaçlar:

Sıvı yağ

Her ikisi de tüm Asya yiyeceklerinde bulunan hindistancevizi veya susam yağı kullanın ve ağzınızı ya da durulayın. Sonra ağzınızı ılık suyla yıkayın ve diş macunu ile dişlerinizi fırçalayın.

Kullanılan Çay Poşetleri

Tanik asit, iltihaplı diş etlerinin soğutulmasında etkilidir. Kullanılmış çay poşetlerini, etkilenen bölgeye 10 garip dakika boyunca koyarak yararlanın. Tanik asit, doğal olarak plakları çözer ve ağız sağlığının geri kazanılmasına yardımcı olur.

Tuz

Bu, bugün Hindistan’da birçok Hint diş macunu şirketinin bunu ürünlerinde kullandığı ölçüde, yüzyıllar boyunca kullanılmış olan bir Ayurveda yöntemidir.

Ağzınızı orta ila zayıf bir serum fizyolojik solüsyonu ile günde iki kez veya üç kez çalkalamak oral enfeksiyonlarla daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Karabiber

Tuzla eşit ağırlıkta bir karışımda, bu, özellikle diş etlerine ve diğer etkilenen bölgelere günde iki veya üç kez masaj yapılırsa oral enfeksiyona karşı gerçekten etkilidir.

Neem Dalları

Kırsal Hint diş fırçasının ortak bir şekli olan neem twigs, diş fırçaları gibi dişlere sürülebilir. Sap acı ve bugüne kadarki en iyi antibakteriyel ilaçlardan biri.

Dişlerinize özen gösterilmesi çok önemlidir. Ağız sağlığı, mutluluğun en kırılgan yönlerinden biridir, çünkü dişleriniz bir konuşmanın ortasında görünmediğinden daha sık görülür. Bunun da ötesinde, engelli, enfekte olmuş dişler size tonlarca acı verir ve sevdiğiniz yiyeceklerin tadını çıkarmanın tadını çıkarır.

Öyleyse, hala zaman varken dişlerinize iyi bakın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.