Bu Basit Alışkanlıklarla Kilo Vermeniz mümkün

04.09.2020
1.165
Bu Basit Alışkanlıklarla Kilo Vermeniz mümkün

Yılda kaç kez yeni bir diyete başlıyorsunuz? Gerçekten faydalı oluyor mu? Yapmanız gereken tek şey, kiloların azaldığını görmek için basit alışkanlıklar geliştirmek. İşte hayalinizdeki vücuda ulaşmanıza yardımcı olacak bilimsel olarak kanıtlanmış 8 ipucu.

1. Egzersiz yapmayı sevmiyorsanız, 30 dakika yeterlidir

İyi haber, kanepeli patatesler! Danimarka Kopenhag Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, günde 30 dakika egzersiz yapmanın, bir saat boyunca gitmekten% 25 daha fazla kilo vermenize yardımcı olduğunu keşfettiler.

2. Yavaş ve bilinçli olarak yiyin

Bu hızlı tempolu dünyada, hızlı yemek, ancak gerçekten istiyorsanız düzeltilebilecek kötü bir alışkanlık haline geldi. İronik bir şekilde , hızlı bir şekilde yemek yemek tokluk hissini azaltır ve bu da aşırı yemeye yol açar. Beyniniz midenizin dolu olduğunu tespit ettiğinde, zaten vücudunuzun ihtiyaç duyduğundan çok daha fazlasını yediniz.

3. Bilgisayarınızın veya TV’nizin önünde yemek yemekten kaçının

Göre Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nde , Televizyon gıda reklamları özellikle abur cubur reklamları bizim iştah artırmak ve çok yemek sırada olacağız. Ayrıca, bilgisayarlarımızın veya televizyonumuzun önünde yemek yediğimizde, genellikle yemeğimize çok dikkat etmiyoruz ve ne kadar yediğimizin farkında değiliz.

4. Evinizi aşırı ısıtmayın

Obesity Reviews dergisinde yayınlanan araştırmaya göre , İngiltere, ABD ve diğer gelişmiş ülkelerde mevsimsel soğuğa maruziyetin azalması ile obezitenin artması arasında bir bağlantı var.

Soğuğa maruz kaldığımızda titreriz: İskelet kaslarımız ısı üretmek için kasılır ve bu süreçte ekstra kalori yakar. Ayrıca titremediğimiz zamanlarda hafif soğuk koşullarda bile ısı üretiriz. Yani tüm ev ısıtıldığında, artık farklı sıcaklıklara uyum sağlamamız gerekmiyor ve daha az enerji yakıyoruz.

5. Yiyecek etiketlerini okumak

Besin Değerleri gıda etiketleri, sağlıklı seçimler yapmanıza ve kilo vermenize yardımcı olmak için çok yararlı olabilir.

Journal of Consumer Affairs’de yayınlanan bir araştırma, düzenli olarak gıda etiketlerini okuyan kişilerin, özellikle 37-50 yaşları arasındaki kadınların kilo verme olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

6. Daha fazla yoğurt ve fındık yiyin

Harvard Halk Sağlığı Okulu’nda yapılan araştırmaya göre, uzun vadede yoğurt ve kuruyemiş yemek, meyve ve sebze yemekten daha fazla kilo vermede etkilidir.

7. Acı biber ve baharatlar

Acı biber ve diğer acı biberleri tüketmek de metabolizmanızı hızlandırdığı için kiloların uçup gitmesine yardımcı olur. Purdue Üniversitesi’nden yapılan araştırmaya göre, acı biber iştahı azaltır ve kaloriyi daha hızlı yakar.

8. Su için

Bu, vücudunuzun nemli kalmasını sağlar, tokluk sağlar ve metabolizmanızı hızlandırır ve bunların tümü kilo vermenize yardımcı olur. American Chemical Society’nin bir toplantısında sunulan klinik bir araştırma, yemekten önce iki bardak su içmenin bir kişinin kilo vermesine ve obezite ile savaşmasına yardımcı olduğunu doğruladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.