Boyundaki Kararmanın Sebebi Bakın Neymiş Çok Şaşıracaksınız

07.10.2019
8.117
Boyundaki Kararmanın Sebebi Bakın Neymiş Çok Şaşıracaksınız

Zaman zaman vücudumuzda tuhaf şeyler olduğunu fark ediyoruz. Uzatmalar gibi bir gelişme işareti olabilir, ancak bazıları tamamen başka bir şey ifade ediyor. Boynunun etrafındaki kararma alarma geçin demektir ! Hemen doktora gitmelisiniz Ne yazık ki, bu tip 2 diyabetin bir işaretidir. Ve bu belirti, özellikle şişmanlık ve şişmanlık sorunları olan çocuklarda kaydedilmektedir.

GERÇEK BİR HİKAYE

Sosyal medyada yayınlanan ve 14 yaşındaki bir kızın çok korkmuş bir annesi tarafından yayınlanan gerçek hikaye, boynun etrafındaki koyu çizginin belirtisinin anlamını doğruladı. İlk başta, cildin gerilmesi nedeniyle bunun yalnızca ergenliğin bir nedeni olduğunu söyleyerek çizgiye fazla dikkat etmedi.

Ancak aynı zamanda kızının güçlü migren geçirdiğini fark etti ve sürekli kavuruluyordu. Bağışıklık sisteminin bu düşmesinden sonra, bir doktora görünmeye karar verdi. Kızının ergenlik döneminde çok erken bir tip 2 diyabet geçirdiğini öğrenince harap oldu!

Boynun etrafındaki koyu renkli halka aslında kandaki insülin seviyesine doğrudan bağlı bir nokta. Loş halka için bir başka tıbbi isim “akantezis nigritanları” dır ve ayrıca kasık bölgesini ve koltuk altlarını da etkileyebilir.

İnsülin seviyeleri yüksek olduğunda, ciltteki insülin reseptörleri daha önce de belirttiğimiz gibi belirli vücut kısımlarında bu soluk rengi gösterir. Onlar bu ciddi ve sessiz hastalığın olağanüstü bir temkinli işaretidir.

Tip 2 diyabet insülin seviyelerini ve vücudun glikoz yapma şeklini etkiler. Ne yazık ki, önceki seviyeye getirilemeyen bir durumdur, ancak yalnızca tedavi edilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.