Boyun Ağrısını Geçirmek Bu Kadar Kolaymış

12.12.2019
3.498
Boyun Ağrısını Geçirmek Bu Kadar Kolaymış

Boyun sızısından kurtulmak mutluluğun ilk adımıdır, zira bu cins ağrılar günlük hayatı zorlaştırmaktadır. Birçok birey için, boyun ağrısı zaman zaman ortaya çıkan hafif bir rahatsızlıktır. Netice olarak, mideye ve böbreklerine safhalı olarak hasar verebilecek bazı banal anti-enflamatuar ilaçları kullanmanız gerekir. Ancak, boyun sızısı için bazı ev tedavilerini olduğunu biliyor muydunuz?

Bu yazımızda, bu tedavi boyun ağrısından kurtulmanız için size yardımcı olmak istiyoruz. Neticede, hak ettiğiniz nitelikli hayatı tatmanın zamanı geldi!

Bunu yapmak için önce, yüzmenin sırt adalelerinizi kuvvetlendirmek için en iyi spor olduğunu unutmamalısınız. Bunlar en çok kullandığımız kaslardır.

Kendimize ne kadar az baksak da, sırt adalelerimizi kuvvetlendirmemiz önemlidir. Bu biçimde, gerginliğe sabredebilirler ve yükümüzü taşıyabilirler. Bu, özellikle saatlerce telefon, tablet veya bilgisayar kullanan insanlar için geçerlidir.

Boyun ağrısı için doğal çözümlerin bazılarına bir göz atalım.

Boyun ağrısını evde tedavi etmek için bu 2 çözümü kullanın

1. Arnavut biberi veya kırmızı biber merhemi

Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı Arnavut biberi veya kırmızı biber tozu
  • 1 fincan Hindistan cevizi yağı
  • Yarım bardak rendelenmiş arı balmumu

Gerekli şeyler

  • 1 adet hava geçirmez sırça kavanoz

Talimatlar: Hindistan cevizi yağını, biberle, benmari usülü 9 dakika pişirin. Balmumunu ilave edin ve tamamen eriyene kadar karıştırın.

Buzdolabında 10 dakika soğutun. Sonra malzemeleri karıştırın. Ardından, buzdolabına koyup 15 dakika daha bekletin. En son, bu merhemi sırça kavanoz içine koyun.

Nasıl kullanılır?

Merhemi etkilenen alana günde iki kez sürün. Zamanla boyun ağrısından kurtulacaksınız. Bu merhem, 2 gün süresince taze kalacaktır.

2. Süt ve zerdeçal

Malzemeler

  • 1 bardak süt
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 yemek kaşığı balmumu

Nasıl yapılır?

Zerdeçalı süte ilave edin. Kısık ateşte 5 dakika pişirin. Balı ilave edin ve iyice karıştırın. Buzdolabında soğumasını bekleyin.

Nasıl kullanılır?

Tedavi için günde 2 kere için ve bu şekilde ilginç iyileşmeyi gözlerinizle görün.

Aklınızda tutmanız gereken değişik şeyler

Yukarıdaki tedaviler ve egzersizin yanı sıra, duruşunuza da dikkat etmenizi öneririz. Bunu hem dükkanında hem de günlük zamanınızda yapmalısınız. Boynunuz şayet çalışma saatlerinizde çok ağrıyorsa size bir teklifimiz var. En azından saatte bir kere, omurlarınızı gevşetmek için ara verin. Çenenizi göğsünüzde dinlendirin. Ardından sola ve sağa doğru yukarıya bakın.

Sonra, hayır diyormuş gibi başınızı yan taraflara sallayın. Ama bunu çok yavaş yapın. Şayet yoğun bir gidişatınız varsa, elinizin avucunu başınızın üstüne koyun ve hafifçe diagonal olarak alta indirin. Bu ipuçları sayesinde acınızı gevşetip yaşamınızı kontrol altına alabilirsiniz.

İyileşmeye başlamanın yanı sıra, sosyal yaşamınızı da iyileştirirsiniz. Bu yalnızca fiziksel olarak iyi olduğunuz için değildir, ağrınız eksilince aynı zamanda iyi bir ruh hali içinde olursunuz. Böylece her şey daha iyiye gider.

Netice olarak, iyi farklılıklar zinciri yaşandığını göreceksiniz. Sonra da bize onlardan bahsedin!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.