Boynunuza Soğan Bağlamanın İnanılmaz Faydaları

19.12.2019
3.441
Boynunuza Soğan Bağlamanın İnanılmaz Faydaları

Soğan yemeklere lezzet katan oldukça yararlı bir sebze. Ancak boynunuza soğan bağladığınızda vücudunuza inanılmaz pozitif metamorfozların oluşacağını biliyor muydunuz? İşte boynunuza soğan bağlamanın inanılmaz faydaları…

Soğanın içerisinde bol ölçüde kükürt bulunmaktadır. Kükürt karaciğer için adeta bir detoks maddesidir ve karaciğerde oluşan mermi ve ağır metallerin uzaklaşmasına yardımcı olur.

Soğan, aynı sarımsak gibi, güçlü kokusu sebebiyle bazen yemekten sakındığımız besinler arasında yer alıyor ancak, yeniden sarımsak gibi sağlıklı faydaları sebebiyle uzmanlar tarafından sık sık tüketilmesi öneriliyor. Soğan suyunun faydaları arasında ilk olarak sayılanlar antiseptik olması, bakterilere karşı vücudun dirençliğini çoğaltması, kan akışını dengelemesi ve bazı kanser cinslerine karşı koruma sağlaması bulunuyor.

Bir dilim olarak kesilmiş kuru soğanı boynunuza bağlayıp bir süre beklettiğinizde vücudunuzun şu metamorfozlar alana kazanç;

  • Kan temizlenir ve kolestereol düşürücü etkisi vardır.
  • Kanda ki pıhtının ortadan kalkmasına astımla çaba göstermenize yardımcı olur.
  • Soğanı kesip bu biçimde bir gece yattığınızda ise vücudunuzdaki eklem, baş ağrısı, omuzdaki ve boyundaki tutulmayı anında giderecektir.

Bunun Dışında Soğan Yemenin Bir Kaç Faydası

Tansiyon: Soğanda bulunan “quercetin” isimli bileşenin tansiyonu düşürdüğü ve hipertansiyon hastalarında tansiyon hastalarına yardımcı olduğu doğrultusunda araştırma sonuçları bulunmaktadır.

Kolesterol: HDL başka bir deyişle “iyi” kolesterolünüzü yükseltmek istiyorsanız uzmanların teklifi günde yarım sade soğan yemeniz doğrultusunda. Özellikle yüksek kolesterollü, yağlı et yemekleri sırasında soğan yiyerek kötü kolesterolün negatif etkilerine karşı damarlarınızı koruyabilirsiniz.

Mide krampları: Yapılan araştırmaya göre kırmızı soğan besin zehirlenmesine ve strese bağlı mide kramplarını rahatlatıyor.

Tüm soğan cinsleri emin oranlarda antioksidan kapsıyor. Ancak kırmızı soğanın ve beyaz soğana göre daha güçlü bir antioksidan olduğu belirtiliyor. Soğanın köke yakın kısmı kanserden korunma sağlayan bileşenler bakımından en zengin bölgesi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.