Birkaç Dakika İçinde Bacaklarınızdaki Ağrıyı Gideren Basit Hareketler

17.10.2019
2.046
Birkaç Dakika İçinde Bacaklarınızdaki Ağrıyı Gideren Basit Hareketler

Bu dünyada bacaklarında yorgunluk, şişme ve ağrı hissetmeyen bir insan yok. Ağrı genellikle ayakta çok zaman harcayan ve oturup çok zaman harcayan insanlarda görülür. Neyse ki, bu acıyı birkaç dakika içinde gidermenize yardımcı olacak kolay yöntemler var. Çok zaman almazlar ve fark yaratabilirler.

Bacak ağrısını gidermenize yardımcı olacak 5 egzersiz:

1. Bir adım atıyormuş gibi sağ bacağınızı öne yerleştirin. Ayak parmaklarını sol bacağında yuvarla ve 30 saniye bu pozisyonda dur. Her bacakla 5 tekrar yapın.

2. Bacaklarınızı bir araya getirin ve dik durun. Ayak parmaklarınızın ucunda durun ve bu pozisyonu 30 saniye basılı tutun. Ayaklarınızı yere düz şekilde yerleştirin. 5-10 tekrar yapın.

3. Ellerinizi duvara yerleştirin. Sağ bacağını ayak parmaklarına koy. Diğer ayak zeminde düz olmalıdır. Bu pozisyonu 30 saniye basılı tutun ve her bacağınızla 3 tekrar yapın.

4. Ayağınızın altına bir tenis topu yerleştirin. Topu topuktan ayağa doğru tüm ayaklarınız üzerinde yuvarlayın. Her bacakla 50 tekrar yapın.

5. Bir yoga bloğuna bir masaj topu yerleştirin. Bacağınızı, top bileğinizin altına girecek şekilde yerleştirin. Topu 10 saniye boyunca her yöne doğru yuvarlayın ve daha sonra 3 saniye boyunca bloğa doğru itin. 2 tekrar yapın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.