Bir Günde Sivilce Ve Cilt Lekesini Geçiren Yöntem

19.08.2019
1.242
Bir Günde Sivilce Ve Cilt Lekesini Geçiren Yöntem

Sivilce; genellikle ergenlik dönemlerinde kendini göstermeye başlayan ve sonrasında da görülebilen, bir çok insanın korkulu rüyası can sıkıcı bir cilt problemidir. Özellikle hanımlarda regl dönemlerinde önce kendini göstermeye başlar. Eğer sivilcelerden 1 günde doğal yöntemler ile kurtulmak istiyorsanız mutlaka bu yöntemi uygulamalısınız.

CİLT LEKELERİNE SİVİLCELERE KARŞI TARÇIN ve LİMON MASKESİ

Tarçın ve limon mucizesini ben yeni keşfettim doğrusu. Böyle bir mucizeyi yeni keşfettiğim için çok üzgünüm. Özellikle regl dönemleri öncesi sivilce problemini çok fazla yaşıyordum. Bu sebeple oldukça canımı sıkıyordu. Ta ki tarçın ve limon maskesini deneye kadar.

Sivilcelerden kurtulmak için içerisinde bolca zararlı kimyasallar bulunduran kozmetik ürünlerini kullanmak yerine bu doğal yöntemi mutlaka denemelisiniz.

Sivilceleri 1 Günde Geçiren Limon Tarçın Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı tarçın ve 3-4 damla limon suyu

Tarçın Limon Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı: Limon ile tarçını bir kabın içerisinde karıştıralım Kıvamı ne çok katı ne de çok cıvık bir macun kıvamında olmalıdır. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı yalnızca sivilceli bölgelerinize uygulayın. Tarçın çok güçlü antibakteriyel özelliğe sahip bir baharattır. Bu sayede hem sivilceleri geçirme de hemde yeniden sivilce oluşumunu önlemede etkilidir.

Hazırladığınız maskesi yalnızca sivilce olan ve sivilce lekeleri olan yerlere uygulamalısınız. İlk sürüldüğünde bir kaç dakika yanma hissi olacaktır. Endişe etmenize gerek yok yanma bir süre sonra geçiyor. Çok hassas bir cilde sahipseniz tüm sivilcelere uygulamadan önce yüzünüzde tek bir noktada tarçın ve limon maskesini deneyebilirsiniz. Eğer cildiniz tahriş olmamış ise tüm sivilcelere uygulayabilirsiniz.

Sivilce maskesini yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Sabah kalktığınızda ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Cildiniz tertemiz olacaktır. Eğer bir gece boyunca uygulamak istemezseniz 1 saat beklettikten sonra yine ılık su ile durulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.