Bir gecede eklem sızısını geçiriyor!

25.02.2019
57
Bir gecede eklem sızısını geçiriyor!

Sık sık eklem sızısı yaşıyorsanız lahana yapraklarıyla eklem sızılarınızı ve bacağınızda oluşan ödemi 1 saat içinde rehabilitasyon edebilirsiniz. Nasıl mı? İşte yanıtı…

SIZIYI ÖNLER VE KABARIKLIĞI GİDERİR

Lahananın içerisinde bulunan antioksidanlar sızıyı önler ve kabarıklığı giderir. Lahananın içerisinde bulunan mineraller eklemlerde oluşan sızıları yasakladığı gibi bedeninizde veya rastgele bir yerinizde oluşan ödemin de giderilmesine dayanakçı olur.

MALZEMELER

  • Aliminyum folyo
  • Lahana
  • Merdane
  • Gazlı bez

UYGULANIŞI

İlk olarak lahananın yapraklarını tek tek ayırın. Daha sonra iyice yıkayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra lahana yapraklarını merdane dayanağıyla lek tek düzleştirin. Böyle yaptığınızda lahananın suları da çıkmış olacaktır. Daha sonra lahananın yapraklarını alüminyum folyoya sarın ve fırına sürün.

Yeterince ısınan folya içindeki lahanaları sızı veya ödem oluşan bölgeye sarın. Üzerini streç filmle iyice kapatın. Bir saat süresince rahatsızlık dinlediğiniz bölgede bekletin. Lahanayı çıkardıktan sonra bölgeyi arınmanız zorunludur. Bu uygulamayı yapanlar ertesi gün sızının geçtiğini söylüyorlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.