Bir Erkeğin Dış Görünüşünde Hiçbir Kadının Kaçıramayacağı 9 Şey

27.10.2021
3.631
Bir Erkeğin Dış Görünüşünde Hiçbir Kadının Kaçıramayacağı 9 Şey

Princeton psikologları Janine Willis ve Alexander Todorov’un yaptığı bir dizi deney, sadece yüzüne bakarak bir insan hakkında fikir edinmek için saniyenin sadece 1/10’una ihtiyacımız olduğunu gösterdi.

Kadınlar genellikle orada durmazlar ve vücudu, saç kesimini ve göze çarpmayan diğer birçok özelliği değerlendirmek için yeterli zamanları vardır. Peki tam olarak fark ettikleri nedir?

1. Giysiler

Bir kadın bir erkeği ilk gördüğünde onun giydiği kıyafetleri değerlendirir. Erkek giyiminde en önemli 3 kural vardır:

  • Düzenlilik: Eski bir kazak, gömleğin üzerindeki kahve lekesi, hiç yıkanmamış kot pantolon, bir erkeğe sohbet başlatma şansı bile vermez.
  • İlgi: Sahilde smokin giyen bir adam, tiyatroda şort giyen bir adam kadar garip görünüyor. Dahası, ikinci durum da kişinin görgü kuralları hakkında hiçbir şey bilmediğini gösterir.
  • Stil duygusu: Kızlar, kıyafet seçimindeki küçük hataları kolayca affedebilir ve bir erkek izin verirse her zaman yardım etmeye hazırdır. Ancak, bir erkek klasik ayakkabılı spor kıyafeti gibi çılgın bir şey giyiyorsa, hiç şansı yoktur.

Bunun da ötesinde, bilimsel araştırmalar giydiğimiz kıyafetlerin performansımızı, düşünce tarzımızı, hormon seviyemizi ve kalp atış hızımızı etkileyebileceğini gösteriyor.

2. Saç kesimi

Uzun veya kısa, düz veya dalgalı, açık, koyu veya hatta biraz gri – ne kadar kadın varsa o kadar çok tercih var . En önemli şey saçınızı temiz ve düzenli tutmaktır. Düzen derken, birçok erkeğin nedense unuttuğu fırçalamayı kastediyoruz.)

Ancak bazı erkekler, örneğin, Vin Diesel veya Dwayne “The Rock” Johnson, saçları konusunda çok radikaldiler, yine de çok erkeksi görünüyorlar ve kadınlar arasında çok popülerler.

3. Yürüyüş ve duruş

Enerjik, hırslı ve kendine güvenen bir yürüyüş kadınları cezbeder çünkü erkeğin başarılı olduğunu, patron olduğunu hissettiğini ve belalarla nasıl başa çıkacağını bildiğini gösterir.

Sürekli yere bakan, sırtını dik tutmayan, ayaklarını yeterince yükseğe kaldırmayan, bilinçaltında sorunlu bir adama benziyor. Görünüşe göre bu hayatındaki en iyi dönem değil, bu yüzden bir kadını bir ilişkide mutlu etmesi pek mümkün değil.

4. Vücut

Çoğu kadın vücudu ters üçgen gibi görünen erkeklerden hoşlanır: geniş omuzlar, dar kalçalar ve sıkı bir göbek. Böyle bir vücut, bir kadın için kendisini ve gelecekteki çocuklarını koruyabilecek sert, güçlü ve sağlıklı bir adamla tanıştığının bir işaretidir.

Bu, erkeklerin evlilikte şişman olduklarını söyleyen teoriye ışık tutuyor çünkü kadınlar onları daha iyi beslemeye ve diğer kadınlara göre daha şişman ve daha az çekici yapmaya çalışıyor. Ancak araştırmalar, mutlu bir evliliğin hem erkekler hem de kadınlar için kilo almaya yol açtığını gösteriyor .

5. Ayakkabı

Erkekler, imajlarının ayakkabı gibi önemli bir bölümünü küçümsememelidir. Kadınlar, tıpkı giysiler ve vücut gibi ayakkabılara güzel bir görünüm kazandırmak için yeterli zamana sahiptir. Yırtık, kirli ve tozlu ayakkabılar, görünüşüne fazla dikkat etmezse sahibinin hiç derli toplu olmadığını gösterir.

Bazı erkeklerin hiç çorap giymeme alışkanlığı bile var. Pantolonun altında çıplak bir bacak görmek oldukça garip görünüyor. Görünüşe göre , ayakkabı seçimi sahibi hakkında çok şey söyleyebilir.

6. Yüz ifadesi

Kadınların çekici bulduğu erkek yüz özelliklerinden bahsetmek çok zaman alabilir. Her kadın güzelliği farklı görür. Ancak hiçbir kadının gözden kaçırmayacağı ortak şey yüz ifadesidir.

Böyle anlarda kadınlar farklı ifadeleri tanımakta uzmanlaşıyor. Örneğin, sıkı dudaklar, bir erkeğin sert olduğunu gösterir ve kaygan gözler, bir erkeğin samimiyetsiz olduğu anlamına gelir. Göz çevresindeki küçük kırışıklıklar, bir erkeğin komik olduğunu ve herhangi bir partinin hayatı olabileceğini gösterir.

Kadınlar daha erkeksi ve kararlı göründükleri için düşünceli erkekleri severler. Ancak araştırmalara göre ciddi bir ilişki için kadınlar gülümseyen ve iyi bir mizah anlayışı olan erkekleri tercih ediyor.

7. Aksesuarlar

Aksesuar seçimi, bir erkeğin karakteri hakkında çok şey söyleyebilir. Üzerinde çok fazla varsa, spot ışığında olmayı ve diğer insanlar üzerinde bir izlenim bırakmayı seviyor demektir. Aksesuarlar uygunsa ve partileri ve eğlenceyi seviyorsanız, bu adam sizin için gerçekleştirebilir.

Bir erkeğin herhangi bir aksesuarı yoksa, bu adamın sıkıcı olduğu anlamına gelmez. Sadece daha ılımlı ve kendine çok fazla dikkat çekmekten hoşlanmıyor.

8. eller

Kadınların çok hızlı baksalar da erkek vücudunda çok dikkat ettikleri bir diğer bölge de ellerdir. Uzun parmaklı ve güzel tırnaklı temiz erkek ellere değer verirler .

Isırılan tırnaklar ve salyangozlar, bir erkeğin gergin olduğunu ve kendine güvenmediğini gösterir. Ayrıca eller, bir erkeğin çok çalışmak zorunda olup olmadığını anlayabilir. Ve ellerin gösterdiği en önemli şey, adamın müsait olup olmadığıdır. Kadınların yapması gereken tek şey yüzük parmağını kontrol etmektir. Yüzük varsa bu adama daha fazla dikkat etmeye gerek yok.

9. Popo

Sosyologlar, çoğu kadının bir erkekle tanıştıklarında kıçına çok dikkat ettiğine inanıyor.

Sert kalçalar , aktif bir yaşam tarzına sahip bir erkeğin bir göstergesidir ve testosteron seviyesi de doğrudur. Sert kalçalar da çok iyi görünüyor. Yani, güzel kadınlara bakmak için dönenler sadece erkekler değil. Kadınlar da bunu yapıyor, sadece biraz daha kurnazca.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.