Bir Çok Böcek Türlerin Bizi Isırması Sonucu Nasıl Tedavi Edilir

12.10.2019
2.314
Bir Çok Böcek Türlerin Bizi Isırması Sonucu Nasıl Tedavi Edilir

Herhangi bir insanın sahip olabileceği en kötü deneyim böcek ısırığıdır. Hatalar hepimizin etrafında. Ne kadar çabalarsak çalışalım onlardan kaçamayız. Günümüzde, piyasada böcek ısırıklarını önlememize yardımcı olacak, ancak fonksiyonların tümünü değil, birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Böceğin çoğu muhtemelen rahatsızlık dışında bize zarar vermez. Ancak bazıları bize sivrisinekler gibi bazı ciddi hastalıklar bulabilir.

Sivrisinekler bize sıtma denen bir hastalık verebilir.
Bu hastalığın yanında, bazı böcekler tedavi edilmesi gereken alerjilere neden olabilir.
Bu metne ek olarak, size hangi ısırıkların bize zarar verebileceğini göstereceğiz.

Isırığı tanımlayabildiğiniz zaman, sonuçları olmadan daha hızlı bir çözüm bulabileceksiniz.

Sivrisinek Isırığı

Hemen, sivrisinek ısırığından hemen sonra cildimiz şişmiş yuvarlak yumru ile yansıtır.
Çoğu durumda, ısırığın yapıldığı yer olan dairede bir merkez olacaktır.
Böcek birden fazla ısırık yapmışsa, yoğun bir kaşıntı hissedersiniz. Çocukların yetişkinlerden daha güçlü tepkilere sahip oldukları kanıtlanmıştır.
Bu tür ısırığın en iyi tedavisi, etkilenen bölgeye buz uygulamak veya ılık veya sıcak suyla durulamaktır.
Isırmanın bazı sonuçları olması durumunda, baş ağrısına, ateş veya başka bir şeye benzer şekilde bir doktora danışın.

Kene Isırıkları

Kenelerin çoğu çimlerde, ağaçlarda ve çalılıklarda bulunur. Bu ısırmanın sonucu sadece kalıcı bir izdir. Bu tür bir ısırmadan hemen sonra, şişkinlik anında ağrılı ve kırmızı bir cilttir.

Bu tür ısırıkları tedavi etmelisiniz, aksi halde bazı ciddi alerjileriniz olabilir. Ayrıca, bazı hastalıkları hayvandan insana ya da tam tersinden geçebilirler.
Derhal çıkarmanız ve bir şey olup olmadığını kontrol etmek ve enfeksiyonları kontrol etmek için bir doktora gitmeniz gerekir.

Ateş karınca ısırıkları

Karıncalar kırmızı ve siyah renklidir. Isırık büyük ağrıya neden olur ve derhal bir doktor tarafından tedavi edilmelidir. Beklemeyin. Isırıkların ortaya çıkması, kabarık ciltlerin ortasında kırmızı daireler bulunan şişmiş cilt ile tanınır.
Alerjilerin çoğunu sert solunum, şişlik ve ciltte kaşıntı izler.

Arılar

Arının sizi acıttığını nasıl bileceksiniz? Acı çekerek. Isırmadan sonra, arı sokmayı geri alamaz ve ölürler.
Arılar zehirlidir. Bu yüzden yapabileceğiniz en iyi şey derhal acıyı gidermek ve zehirlenmeyi durdurmak organizanıza yayılmasıdır.
Etkilenen bölgeyi dezenfekte edin ve doktora danışın.

Pire ısırıkları

Pire sizi vücudun alt kısımlarında ısırır. Kırmızı halo ve kaşıntılı cilt ile kendini gösterir.
İşaretleri ısırmadan hemen sonra kendini gösterir. Pire alerjik reaksiyonlar, bakteri ve virüsler gibi bize bazı sorunlara neden olabilir.
Pire sizi ısırırsa hiçbir şey yapmazsınız, ancak bazı sonuçlar hissederseniz, doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekir.

Eşek Arıları

Eşekarısı ısırıkları insanlar arasında yaygın değildir. Bit, şişlikle birlikte ağrı, büyük kırmızı nokta ve kaşıntılı cilt ile kendini gösterir.
Bu ısırıklar zararlı değildir, ancak rahatınızı mahvederler.

Kırmızı Karınca

Bu böcek en küçüğü olanlar arasındadır. Sebep olduğu acı çok büyük.
Isırık, ağrı dışında herhangi bir soruna yol açmaz ve alerjiye yatkın olmanız durumunda.

Lice

Bu böcek vücudun kıllı kısımlarında bulunur. En çok saçta bulunurlar. Bitlerin ısırıkları kaşıntıya neden olur ve kötü bir şey olamaz.
Bit saçtan saça bulaşabilir. Genellikle kızların saçlarında bulunurlar, nadiren erkeklerin saçları.
Endişelenmeyin, çünkü bugünlerde bitlerin yok edilmesi için kullanılabilecek birçok kimyasal madde var.

Tahta kurusu

Tahta kurusu en kötüsüdür. Çok iğrençler! Çok kötü olmalarının nedeni bakteri alanında yaşıyor olmalarıdır. Yatak böceklerini sivrisinek ile karıştırmamalısınız, çünkü bunlar oldukça farklı. Yatak böceklerinin ısırığı kızarıklığa ve şişmeye neden olur. Yoğun kaşıma sonucu kanama ve enfeksiyon ortaya çıkar

At Sineği

Bu çok göze çarpan bir ısırıktır, çünkü ısırmadan hemen sonra çok güçlü işaretlere sahiptir. At sineği karakteristiktir çünkü size bir ısırık verdiğinde derhal bir kızarıklık ve şişme alanı bırakır. Bütün bunları kabarcıklar göstererek takip ediyor. Yapmanız gereken tek şey derhal buz uygulamak, böylece şişme bir dakika içinde kaybolur.

Örümcek

Bu tür bir örümcek ısırma ile nitelenmez, ancak bazı nadir durumlar vardır. Isırığı hissetmeyebilirsiniz, ancak birkaç saat sonra ısırmanın merkezinde mor renkli bir daire ve kocaman bir acı görürsünüz. Bu ısırık tedavi edilmelidir aksi takdirde ateş, enfeksiyon ve alerji alacaksınız.

Uyuz

Derinin son katmanlarının hemen altında, akarlar gizlenebilir. Kaşıntı, bu böceklerin sebep olduğu en yaygın özelliktir. Bazı diğer işaretler akarlarınız olduğunu kabarma, yutulmuş cilt, kabarcık, kırmızı veya gri renkli çizgiler olduğunu söyleyebilir. Bu durum doktorunuz tarafından tedavi edilmelidir.

Kara Dul Örümceği

Bu tehlikeli bir örümcek ve çok iyi tanınır. Bu örümceğin özellikleri siyah parlak sırt, kabarık ve kar üzerinde karakteristik kırmızı işaretler. Semptomlar bir saat sonra şişmiş kırmızı cilde neden olur. Bu tür bir ısırık için doktorunuzu ziyaret etmelisiniz.

Isırık Sinekleri

Bunlar hasta olmadıkça tehlikeli değildir. Hastalık durumunda size bakteri bulaştırabilir ve alerjilere ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilirler. Bu sizin için bir durumsa, doktorunuza görünün.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.