Bilime Göre Egzersiz Paradan Daha Mutlu Olmanızı Sağlayabilir

16.11.2019
56
Bilime Göre Egzersiz Paradan Daha Mutlu Olmanızı Sağlayabilir

Egzersiz yapmak sizi paradan daha mutlu edebilir. Elbette doğru koşullar altında. Ve egzersiz yapmayanlar için endişelenecek bir şey yok. Aşağı kaydırırsanız daha iyi haberlerimiz var.

Sifalı Tarifler Olarak egzersiz seanslarınızda daha fazla motive olmanıza yardımcı olmak için mutluluk ve egzersiz arasındaki ilişkiyi gösteren birkaç çalışma yaptık.

Egzersiz yapmak sizi 25.000 $ ‘lık gelir artışı kadar mutlu edebilir.

Bu çalışmada , Yale ve Oxford’dan araştırmacılar, yaklaşık 1.2 milyon Amerikalı’ya fiziksel rutinlerinin ne olduğunu sordular. Öte yandan, geçmişleri (cinsiyet, gelir, medeni durum, tıbbi geçmiş, vb.) Hakkında veri topladılar. Mutluluk ve fiziksel aktivite arasındaki doğrudan korelasyon.

Egzersizi yapan kişilerin, benzer geçmişlere sahip olmayanlara göre zihinsel sağlıklarını% 43 daha yüksek puan aldığı ortaya çıktı. Araştırmacılar, aslında fiziksel aktivitenin, deneklerin zihinsel sağlıklarını, onlardan 25.000 $ daha fazla kazanan insanlarla benzer şekilde değerlendirmesine yol açtığını keşfetti .

Daha fazla egzersiz her zaman daha iyi değildir.

Olduğu söyleniyor, bu mutlaka saatlerce aralıksız egzersiz yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu özel çalışmadan araştırmacılar, çok fazla egzersiz yapmanın, zihinsel sağlığınız için hiç egzersiz yapmama kadar verimsiz olabileceği sonucuna varmışlardır. Fiziksel olarak aktif olan kişilerin haftada 5 kez 30 ile 60 dakika arasında en iyi sonuçları aldıklarını gördüler.

Bazı sporlar sizi diğerlerinden daha mutlu eder.

Ayrıca bazı sporların insanları diğerlerinden daha mutlu etmede daha etkili olduğunu da buldular. Tipik olarak, bu çalışma sonucunda takım üyelerinin sosyal olmalarına izin verdikleri için grup sporlarını içerir . İşin garibi, aerobik ve bisiklete binme, grup sporu olarak sınıflandırılmamasına rağmen aynı yararları sunuyor.

20 dakikalık aerobik rutin

Son olarak, Vermont Üniversitesi tarafından yürütülen bu araştırmaya göre , günde sadece 20 dakikalık orta derecede yoğun egzersiz yapmak, mutluluğunuzu 12 saate kadar artırmanıza yardımcı olabilir.

Omuzlarınızı geriye doğru yuvarlamak, ellerinizi havada alkışlamak, ciğerleri veya yüksek dizleri yapmak gibi diğer egzersizleri kademeli olarak uygularken, 4 dakika boyunca yürüyerek ısınabilirsiniz .

Daha sonra boksör karıştırma, ön vuruş ve popo vuruşları arasında 5 dakika daha geçiş yapabilirsiniz.

Sonra sırayla ön ve arka 2 dakika boyunca tekmeler ve bir dakika boyunca atlama krikoları yapın. O zaman tüm rutini tekrarlayın veya bir denemek , yeni bir tane.

Son olarak, sağlıklı bir egzersizin avantajlarından yararlanmadan önce bir dakika tahta pozisyonunu tutun !

Çalışmak seni mutlu ediyor mu? Ne sıklıkla egzersiz yaparsın? Yorumlarda bize bildirin ve bu yeni keşifle ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.