Bilim insanları söyledi! Dünyanın en verimli gıda…

08.04.2019
81
Bilim insanları söyledi! Dünyanın en verimli gıda…

Gıdalar bedenimiz üzerinde bir hayli bereket sağlar. En son yapılan araştırmalara göre bilim insanları dünyanın en besleyici ve verimli gıdasını seçti.Hem sıhhatli hem de kilo vermenizi sağlayan bademin, günlük gıda lüzumlarınızı karşıladığı sonuçlandı. İşte bademin dünyanın en iyi gıda olmasının 5 sebebi ve bademin olağanüstü faydaları…

DÜNYANIN EN İYİ GIDAYI

Bilim insanlarının yakın bir zamanda yaptığı araştırmalar neticesinde dünyanın en iyi yiyeceklerine belirlediler. Muhtemel olduğunca en az rakamda besinleri kullanarak ve günlük gıda lüzumlarını yüksek seviyede karşılayacak muhtelif besinleri gruplandırdılar. Bunun neticesinde badem, azami gıda içeriği ve dünyanın en iyi gıdayı seçildi. İşte bademin dünyanın en iyi gıda olmasının 5 sebebi…

KONSANTRE BİR BESİNDİR

Bir avuç badem 163 kaloridir ve içerisinde zeytinyağında bulunan sıhhatli doymamış yağlar vardır. 3.4 gramında omega 3’ler gibi çoklu doymamış yağ, 6 gram protein ve 3,5 gram lif bulunur. Bu bakımdan kalp sıhhati ve kolesterol ile birebir çaba eden bir gıda kaynağıdır.

ANTİOKSİDANLARLA DOLUDUR

Her bir bademin içerisinde fazla ölçüde antioksidan bulunur, özellikle ham badem harcamanız bedeniniz için çok bereketlidir. Uzmanlar, ham badem harcamanın günümüzde yaşadığımız fazla stresi eksilttiği istikametinde neticelere varmıştır. Antioksidanlar, bedenimizde LDL kötü kolesterolün iltihaplanması gibi gidişatlarla çaba ederler. Bademin bu mevzuda oldukça büyük rol oynadığı görülmüştür.

YÜKSEK ÖLÇÜDE MAGNEZYUM İÇERİR

Bir avuç badem, günlük magnezyum lüzumunuzun %20’sini karşılar. Özellikle magnezyum noksanlığını badem harcayarak kapatabilirsiniz.

KİLO KAYBI İÇİN MUHTEŞEM BİR BESİNDİR

Dünyanın en iyi gıdayı olarak seçilen bademin, kilo vermeye de dayanakçı olduğu gösterilmiştir. Her ne kadar yüksek kalorili ve yüksek yağlı bir gıda olarak gözükse de oldukça doyurucudur. Özellikle işlenmiş karbonhidratların yerine badem harcamanız, size düşük kalori olarak dönecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.