Beyaz Giysilerinizin Beyaz Kalması İçin Harika Bir Yöntem

14.01.2020
1.045
Beyaz Giysilerinizin Beyaz Kalması İçin Harika Bir Yöntem

Gömleğin tekrar parlak beyaz görünecek

Beyaz giysilerin beyaz kalmasını sağlamak bazen imkansız bir görev gibi görünüyor. Beyaz çoraplar birkaç aşınmadan sonra renk değiştirir ve daha sonra gri çoraplara benziyor. Sonra hiçbir zaman gri-beyaz eşyalara dönüşen beyaz gömlekler var, öyle görünüyor. Neyse ki, beyaz gömleğinizi orijinal parlak beyaz benliğine geri döndürmenize yardımcı olacak kolay bir numara var.

Eski beyaz, şimdi grimsi gömleklerinizi su ve limon ile bir tavada kaynatın.

Beyaz gömlek

Beyaz olması gereken ancak artık olmayan bir gömlek tam olarak hoş bir görüntü değil. Çoraplar da hiçbir zaman renk değiştirmez, bu daha az önemli çünkü ayakkabılarınızın içindeyken kimse onları görmez. Gömlekler birkaç kez giyildikten sonra beyaz parlaklığını kaybettiğinde, gerçekten bir serseri.Giysilerinizi biraz pis gösterebilir ve bu istediğiniz şey değildir. Peki, gömleği sadece birkaç kez giydikten sonra atmalısın? Hayır! Böyle mükemmel bir gömleğin boşa harcanmasına gerek yoktur. Bugün sizin için sahip olduğumuz bu hile ile gömleğiniz bir anda parlak ve beyaz olacak!

Yaptığınız şey bu:

  • Ocağa büyük bir kap su koyun ve su ısınıncaya kadar bekleyin.
  • Dilimler halinde bir limon kesin.
  • Gömleğinizi (veya eski beyaz bir kıyafetinizi) suyla tencereye koyun (suyu kenarın üzerinden geçirmemeye dikkat edin) ve limon dilimlerini ekleyin.
  • Gömleği ve suyu 5 dakika kısık ateşte kaynatın ve düzenli olarak karıştırın.

  • Suyu tavadan dikkatlice boşaltın. Gömleğinizi çıkarmadan önce gömleğinizin birkaç dakika soğumasını bekleyin.
  • Şimdi, gömleğini normalde çamaşır makinesinde olduğu gibi yıka. Gömleğiniz makineden çıktığında çok daha beyaz görüneceğini fark edeceksiniz!
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.