Belki Size Tuhaf Gelecektir Fakat Dışkı Renginiz Sağlığınız Hakkında Ne Söyleyebilir ?

08.11.2019
5.219
Belki Size Tuhaf Gelecektir Fakat Dışkı Renginiz Sağlığınız Hakkında Ne Söyleyebilir ?

Tamam, bir an için normal ihtiyaçlarımızla ilgili şüpheleriniz için normal bir insan gibi konuşalım. Dışkı renginin “normal” kaka renginden farklı olabileceğini tahmin etmişsinizdir. Ama bazen farklı renkte gelirler, değil mi? Siyah veya belki yeşil, kırmızı, sarı ise renk ne gösterir?

Taburenizin rengindeki küçük değişiklikler, çeşitli diyetlerden kaynaklanmaktadır. Her öğünde ve her gün aynı yemeği tüketmiyoruz. Çoğu zaman renk çeşitliliği önemsiz bir sağlık sorununu gösterebilir. Bazı durumlarda, metabolizmanızda daha ciddi bir şey olduğunu gösterir.

TABAK RENGİ SİNYALİZİNİ NE YAPABİLİR?

Bunu okumadan önce, dışkı renginizle ilgili endişeleriniz varsa uzmanınıza danışmanız gerektiğini unutmayın. Özellikle birkaç gün boyunca renk değişmezse veya tabureniz parlak siyah veya kırmızı ise bu durum kanın varlığını gösterir derhal uzmana danışın.

Yeşil Renk – gıdanın büyük bağırsaklarda çok hızlı hareket ettiği, ishal nedeniyle meydanageldiği anlamına gelir. Sonuç olarak, safranın tamamen parçalanması için vakti yoktur. Neden : Yeşil yapraklı sebzeler, aromalı içecek suları veya buz popları gibi yeşil yiyecek renklendirmesi, demir takviyeleri

Açık renkli, beyaz veya kil renkli – kakada safra bulunmadığını gösterir. Bu safra kanalı tıkanmasını sembolize edebilir. Neden : Bizmut subsalisilat veya anti-ishal ilacı gibi büyük dozlarda olduğu gibi bazı ilaçlar.

Sarı, yağlı, kötü kokulu – dışkıda, örneğin bir çöl yak hastalığı gibi bir emilim bozukluğu nedeniyle aşırı yağ olduğu anlamına gelir. Neden :
Bazen ekmekler ve tahıllardaki gibi protein glüteni. Değerlendirme için bir doktora görünün.

Siyah – mide gibi üst gastrointestinal sistemde kanama anlamına gelir. Neden : Demir takviyeleri, bizmut, siyah meyan kökü.

Parlak Kırmızı – genellikle hemoroitlerden kalın bağırsak veya rektum gibi alt bağırsak kanallarında kanama anlamına gelir. Neden :
Kırmızı gıda boyası, pancar, kızılcık, domates suyu veya çorba, kırmızı jelatin veya içecek karışımları. Tamam, kaka renginin genel sağlığımız hakkında neler söyleyebileceği hakkında bir şeyler öğreniyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.