Bel Ağrısını Kalça Ağrısını Bacak Ağrısını Siyatik Ağrısını ve Daha Fazlasını Ortadan Kaldırmak İçin Kalçanızın Yakınındaki Bu 2 Noktaya Basın

15.11.2019
5.063
Bel Ağrısını Kalça Ağrısını Bacak Ağrısını Siyatik Ağrısını ve Daha Fazlasını Ortadan Kaldırmak İçin Kalçanızın Yakınındaki Bu 2 Noktaya Basın

Alt sırttaki ağrı genellikle gergin bir sırt kasının ağır bir nesneyi kaldırmanın yanlış yöne döndürmenin veya genetiğin bir sonucudur. Ağrı hafif ila yoğun arasında değişebilir ve ayrıca bir veya iki bacağında bir karıncalanma veya yanma hissi ile birlikte olabilir.

Ağrı geçici olarak geleneksel ağrı kesiciler tarafından yatıştırılabilir ancak alternatif tıp ağrının iyileşmesi için etkili yollar sunar.

Akupunkturun sağlık ve rahatlamayı teşvik etmenin ve hastalıkları tedavi etmenin doğal ve etkili bir yolu olduğunu iddaa ediyor. Bilinen bu yararlı antik çin tıbbi uygulaması genel sağlık ve dengeyi teşvik eder. Bir masaj veya vücut üzerinde belirli noktalara baskı uygulanmasını içerir.

İnsan vücudunun yüzlerce akupunktur noktası vardır ve bunların uyarılması bir çok sağlık yararı sağlayabilir. Stimülasyonu bel ağrısı çekmenize yardımcı olacak iki noktayı ortaya koyuyoruz.

Aşağıdaki resimde iki nokta B48 ve GB30 gösterilecektir

B48 noktasının masajı kalçalardaki sakral bölgedeki ve siyatik ağrısında ağrıyı hafifletmenize yardımcı olacaktır. Sırt ağrısı durumunda iltihaplı ve hassas olabileceğinden aşırı derecede masaj yapılmalıdır.

Bu noktanın masajı ayrıca diyabet ve ishalin tedavisinde size yardımcı olacaktır.

ikinci noktanın masajı kalçalardaki beldeki siyatikteki ağrıyı tedavi eder ve kas spazmlarını yatıştırır. Ayrıca bu masaj aynı zamanda bacak ağrısı ve hemipleji durumundada size yardımcı olacaktır.

Bel ağrısı aşağıdaki şekillerdede rahatlayabilir

  • Kas spazmlarını ve kasların sıkılmasını önlemek için uzun süre oturmaktan kaçının
  • Etkilenen bölgeye bir buz torbası uygulayın
  • Ağrılı alanın çevresindeki kasları güçlendirmek için düzenli olarak egzersiz yapın
  • Bel ağrısını tedavi etmek ve vücudun duruşunu iyileştirmek için topuklu ayakkabılardan kaçının
  • Normal vücut ağırlığınızı koruyun

yinede bu ağrının tedavisinde daima ısrarcı olun ve kesinlikle olumlu etkiler yaşayacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.