Bebeğin Yanağından Çıkan Şey Ağzınızı Açık Bırakacak

26.12.2019
29.595
Bebeğin Yanağından Çıkan Şey Ağzınızı Açık Bırakacak

Bebekler savunmasız olduğu gibi öğrenmeye de açıktırlar. Yalnız burada bahsettiğimiz öğrenme yetişkinlerde gibi değil cisim ve objeleri ağız, burun veya kulak yolu ile tanıma evresidir. Korkulması gereken çocuğun sesli oynaması değil aksine sesinin kesildiği zamanlardır.

Özellikle böyle zamanlara karşı daha duyarlı olmalıyız çünkü bu küçük insanlar kendine zarar verebilecek yeni bir buluş peşinde olabilir.Bu haberde ebeveyn olarak öğrenmeye meraklı bu şirin küçük insanlara karşı daha dikkatli olmamız gerektiği bir kez daha anlaşılmış oldu.

Henüz 7 aylık bir bebek olan Mya Whittington’un yanağından çıkan bu tuhaf cisim herkesi şaşkınlığa uğrattı. Uzun süren sessizliğin ardından avazı çıktığı kadar bağırarak ağlayan Mya’nın anne ve babası yüzünün sol tarafında bir şişlik olduğunu fark ederler ve hastaneye koşarlar.

Hastanede müdahale eden ekip çocuğa enfeksiyon tanısı koyarak antibiyotik tedavisi ile eve gönderirler. Aradan geçen 2 gün sonrası yanağı daha da şişen Mya bebeği ebeveynleri teşhisin yanlış konulduğunda şüphe ederek yakında bulunan başka bir hastaneye tekrar götürürler.

Hutchinson, Kansas’ta hastaneye yatırılan bebeğin büyükannesi neredeyse yanağınn iki katı büyüklüğene ulaşmış beze şeklindeki belirtinin sivilceyi andırdığını fark etmiş. Burada yapılan muayene sonrası doktorlar bebeğin lenflerinde stafil enfeksiyon oluştuğu kanısına varmışlar.

Yine antibiyotik tedavisi ile eve göndermişler. Ancak aile bebeğin yanağında sivri bir cismin çıktığını fark etmesiyle gerçek ortaya çıkmış. Tekrar hastaneye giden aile müdahale sonrası bebeğin yanağından 1.5 cm’lik kuş tüyünü görünce şaşkınlık içerisinde kalmışlar.

Doktorlar aile ile görüştüklerinde çocuğun kuş tüyü yastıkta yattığını, yastıktan çıkan kuş tüyünün bebeğin yanağını dediğini anlamışlar. Aile artık bebeğin yastığını değiştirmesi gerektiğini anlamış ama bu olay onlar için ders niteliğinde olmuş.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.