Başparmağınıza Üflediğinizde Vücudunuzda Olabilecek Etki Şaşırtıcı

11.11.2019
19.393
Başparmağınıza Üflediğinizde Vücudunuzda Olabilecek Etki Şaşırtıcı

Bilim son zamanlarda vücudun mucizevi bir şekilde kendini iyileştirebildiğini ispatladı. Bu, doktorları bile şaşırtacak oldukça karmaşık ve sofistike bir kişisel bakım sistemi. Eski ayurveda ve Çin teknikleri, her zaman vücudun bazı kısımlarının ve uyarıcılarının, belirli vücut kısımlarındaki ağrıyı azaltmada yardımcı olabileceğine inanmıştır.

Ayrıca, stres rahatlaması ve diğer nahoş hisler için faydalı olabilir. Vücudun belirli bölümlerini uyarmak, yorgunluk, kıllanma ve ağrı gibi çeşitli sağlık sorunlarına yardımcı olabilir.

İşte size pratikte bazı ilginç ve neredeyse “anormal” ipuçları.

Boğaz ağrısı azaltmak

Çay, boğaz ağrısına yardımcı olabilecek dinlendirici ve lezzetli bir doğal ilaçtır. Ancak bunun için başka bir kolay yol var! Eğer boğazınızdaki kaşıntı hissederseniz  sadece KULAĞINIZI çizmeyin! Doğru! Kulakta boğazla doğrudan bağlı olan kaslar ve sinirler vardır.

Enjeksiyon korkusu ortadan kaldırmak

İğne veya doktora görünmek gibi vücudunuzun üstesinden gelme korkusunu hissetmeden hemen önce biraz öksürün. Bunu dene, benim durumumda kesinlikle işe yaradığını söyleyebilirim!

Kendini rahatlat

Gerginlik ve stresi azaltmak istiyorsanız, sadece nefesini tutmalısınız. Veya yüzünüzü buz gibi suyla yıkamayı deneyebilirsiniz.

Baş ağrınızın gitmesine yardım edin

Ağrı kesici içme pozisyonundaysanız veya onları durdurmaya karar vermişseniz – başparmakla işaret parmağı arasındaki bölgeye 5 dakika masaj yapın. Bunun nedeni, kafaya doğru kan akışını artıran ve böylece tekme attığı baş ağrısını azaltan sinirlerden kaynaklanmaktadır.

Sinirleri sakinleştir

Baş parmağınızı şişirmek, bağırsaktaki endişeyi gidermeye yardımcı olur ve ayrıca “iğneler üzerinde oturmak” istiyorsanız, sinirlerinizi sakinleştirin.

Tıkalı burun iyileşmek

Dili ağzınızın çatısına doğru bastırın. Ayrıca kaşlarınızı işaret parmaklarınızla itin. Bunu 5 dakika boyunca yap.

Yanan cildinizi iyileştirin  parmaklarınızın uçlarını kullanarak cildinizdeki yanma ağrısına hafifçe dokunun ve masaj yapın. Bu yöntemi uygularsanız izler de daha az görünür olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.