Baş Ağrınız Sağlığınız Hakkında Ne Açıklıyor ve Nasıl Tedavi Edilebilir?

16.11.2019
318
Baş Ağrınız Sağlığınız Hakkında Ne Açıklıyor ve Nasıl Tedavi Edilebilir?

Herkesin başı ağrır ve bu sorun çözebilir. Bu yüzden, muzları yiyin ve ağrıyı gidermek için bol miktarda su alın. Baş ağrılarından bazıları birkaç farklı tipte olabilir ve insanlar bu olduğunda bazı belirtiler gösterir, ancak doktor bunu yanlış teşhis eder.

Bu tanılar birçok baş ağrısı tipine bağlı olabilir ve bu birçok nedenden dolayı, halsizlik, dehidrasyon ve ciddi sağlık sorunları nedeniyle gerçekleşir. Nörolog Dr. Sakib Qureshi, baş ağrılarının kırmızı ışık sinyalleriyle kendini gösterebileceğini ve hepsini zamanında tanımak ve tepki vermek için hepsini öğrenmeniz gerektiğini söyledi.

Ancak, bu gerçekleştiğinde sadece bir hap almak yerine, başka şeyler deneyin. Her zamanki tip 4’tür ve hepsi vücut hakkında bir şeyler bildirir. Tüm sinyalleri öğrenirseniz, baş ağrısını giderebilirsiniz.
Ağrı kesicileri şimdi atlayabilir ve doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sinüs baş ağrısı

Sinüslerin iltihaplanması durumunda büyük acı hissedeceksiniz. Bu, bazı enfeksiyonlardan kaynaklanır ve yanaklar, alın ve gözler üzerinde hissedilen baskıya neden olabilir, ancak ateşi de vardır.
Tedavi : sinüsleri açtığı için çok fazla sıvı ve ılık su tüketin. Ayrıca portakallar ve C vitamini yiyecekleri, limon, yeşil çay ve antioksidanlar alabilirsiniz. Soğuk ve sıcak kompresler içebilir, çorba, taze zencefil yiyebilir ve bu şekilde ağrı ve iltihabı giderebilirsiniz.

Gerginlik baş ağrısı

Her zamanki baş ağrıları arasında en çok baş baskısı, sırt ve boyun ağrısı  vardır. Aynı zamanda, bu gözlerin üstünde ağrı olabilir. Bu, kusma ve mide bulantısına neden olabilir ve kafa derisi ve boynundaki stres ve kas kasılmasından kaynaklanır.
Tedavi : Acıyı gidermek için biraz nane yağı ve zencefil çayı karıştırın. Ardından, soğuma ve baş kaslarını gevşetmek için saç çizgisine nane yağı ekleyin. Zencefil çayı da iltihabı giderir.

Baş zonklaması

Bu bir gözle ve daha çok kadınlarda görülebilir. Tekrar ortaya çıkabilir ve bir grup kümede görünebilir. Bu ani bir ve başın bir tarafında. Bazı burun tıkanıklığını, burun akıntısını ve daha fazlasını hissedebilirsiniz ve beyinde sinir yolu aktive olduğunda bu olur.
Tedavi : Bazı kırmızı biber ile kapsaisin krem. Sinir ağrısı sinyalleri için burun deliğine biraz yerleştirin.

Migren

Bunlar genellikle 25-55 yaşları arasında değil, diğer yaşlarda da olur. ABD’de neredeyse 38 milyon insan migren geçiriyor ve bu tipik baş ağrısı ve birçok nörolojik belirtiye sahip. Bunların başının bir tarafında şiddetli ağrıları var, aynı zamanda acı çekiyorlar.
Bu tür ağrı, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, ışığa duyarlılık, dokunma, görsel rahatsızlık, koku ve diğer hassasiyetler, yüzünüzde karıncalanma ile birleşiyor. İşaretler başın üstünden başlayıp aşağı inebilir.
Tedavi : Birçok migren hastası omega 3 yağ asitleri, B12 ve magnezyum sonuçlarını görebilir.

Baş ağrıları ve migrenleri durdurmak için bunlardan çok tüketin. Ayrıca, bir 2011 çalışmasına göre, aerobik egzersizler tıp topiramatı kadar iyi korunmalarına da yardımcı olmaktadır.
Biraz daha çalışın ve ilaçlarını daha az alın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.