Ayaklarınızı sirkeli suda bekletmenin yararları

15.03.2019
1.244
Ayaklarınızı sirkeli suda bekletmenin yararları

Ayaklarınızla ile alakalı sıhhat meseleleri yaşıyorsanız size kolay bir çözüm teklifimiz var. Ayaklarınızı sirkeli su içinde bekleterek bir hayli sıhhat meselesinden kurtulabilirsiniz. Ayakları sirkeli suda bekletmenin yararları neler, nasıl yapılır sizler için hazırladık.

Ayaklarınızda hem sıhhatinizi tehdit eden hem de estetik görünümü bozan yanılgılar varsa artık bunları tasa etmeyi bir kenara vazgeçin. Sizlere önereceğimiz sirkeli su tasviri ile ayaklarınız çok daha sıhhatli bir görünüme kavuşacak. Ayakları sirkeli su içinde bekletmenin verimlerini sizler ile paylaşmak istiyoruz, göz atmadan geçmeyin.

MANTARI ÖNLER

Ayakları tehdit eden en büyük sıhhat meselelerinden birisi mantardır. Sirke içinde yer alan asidik madde sayesinde mantardan ve mantarın neden olduğu sararmalardan kurtulabilirsiniz.

CİLDİ KUSURSUZLAŞTIRIR

Daha sıhhatli bir cilde kavuşmak istiyorsanız sirkeli su kullanımı yapabilirsiniz. Sirkeli su ölü hücrelerden temizlemenize dayanakçı olabilir.

SİĞİL YARADILIŞINI ENGELLER

Siğil yaradılışı ayağın estetik görünümünü bozan meselelerin başında geliyor. Muhtelif etkenlere bağlı olarak büyüyen bir mesele olan siğili önlemek için pamuğu sirkeli su ile nemlendirin ve siğil olan bölgeye sürün.

NASIRLARINIZI YUMUŞATIR

Yanlış pabuç tercihine bağlı bir şekilde ortaya çıkan nasır rehabilitasyonunda elmalı sirke karışımı en tesirli mahsuller arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Elmalı sirke ile ılık su karışımının içinde en az 20 dakika süresince ayaklarınızı bekleterek ya da direk nasır üzerine elma sirkeli pamuk uygulayarak rehabilitasyonu başlatabilirsiniz.

AYAK KOKUSUNU ÖNLER

Aşırı ter, yanlış pabuç kullanımı vb. etmenlere bağlı olarak ortaya çıkan bir mesele olan ayak kokusunu sirkeli su kullanımı ile önleyebilirsiniz. Sirkeli su karışımının içine kokulu yağ ilave ederek koku giderici bir tesir yaratabilirsiniz.

KAŞINTIYI AZALTIR

Ayaklarınızda muhtelif etkenlere bağlı olarak büyüyen kaşınma meseleyi varsa en iyi çözüm elma sirke karışımı olacaktır. Ayaklarınızı elmalı sirke karışımının içinde 20 dakika beklettikten sonra kurulayarak kullanım yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.