Ayağınızdaki o noktaya bastırırsanız…

07.03.2019
46
Ayağınızdaki o noktaya bastırırsanız…

Ayaklarımızda bir hayli asap bulunur ve bu asaplar bedenimizdeki bir hayli sızıyı tetikler. Ayak bölgesindeki asapların masajla uyarılmasının sızıları rahatlatıp rahatlatmasının dışında bir hayli yararı da var.

Uzak doğu antik terapi usullerinde, tüm uzuvların ayakta muhakkak noktalarda karşılığı olduğu söylenir. Bu noktalara yapılan masajla iletişimli bölgenin asapsal hafifleme yaşayacağı belirtilir. Bu usule de refleksoloji denir. Refleksolojinin emeli bedende sıkışan olumsuz enerjinin bu noktalara uygulanacak masaj ile bedenden atılmasını sağlamaktır. Ayak masajı ile bu sayede hem olumsuz enerjiden hem de sızılardan kurtulabiliriz.

BAŞ AĞRISINI GİDERİR

Baş sızısından kurtulmanın tesirli ve kısa yolu ayak masajıdır. İki ayak parmağındaki eklem noktalarına sıkıca bastırın ve masaj yapın. Başparmağınız ile işaret parmağı arasındaki alanı da dairesel hareketle ovun. Büyük ayak parmağınızın içindeki alanı bastırarak birkaç kere sıkın ve özgür bırakın.

REGL AĞRILARINI HAFİFLETİR

10 dakikalık bir ayak masajı, regl evveli oluşan belirti ve gerginliğe iyi kazanç. Ayak tabanının iç kısmındaki bölgeye masaj yapabilirsiniz. Hem gerginliğinizi hem de regl sızınızı hafifletir.

YAK MASAJININ FAYDALARI

  • Kasları gevşetir.
  • Kan akışını hızlandırır.
  • Ter salgısını artırır.
  • Depresyon ve anksiyete bulguları hafifletir.
  • Odaklanmayı güçlendirir.
  • Vücut sıhhatini yardımlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.