Ayağınızdaki Batık Tırnağını Doktora Gitmeden Tedavi Edebilirsiniz

10.10.2019
1.848
Ayağınızdaki Batık Tırnağını Doktora Gitmeden Tedavi Edebilirsiniz

Ete girdiğinde çok önemli bir ağrıya neden olabilecek ve özellikle yürüdüğümüzde iç içe geçmiş bir ayak tırnağından bahsedebiliriz. İçine geçmiş bir ayak tırnağına çok hızlı bir şekilde müdahale etmek önemlidir, çünkü enfekte olabilir ve diğer komplikasyonlara neden olabilir.

Enkarnasyonlu tırnak nasıl şekillenir?

Yaş ne olursa olsun, hepimiz iç içe geçmiş bir ayak tırnağından etkilenebiliriz. Bu, ağrıya ve iltihaplanmaya neden olan etin içine nüfuz eden çivinin bir bölümünden kaynaklanır.

Genellikle çivinin kötü bir şekilde kesilmesi ya da çivinin etin dışında değil içinde büyümesi için sıkı ayakkabılar giymesi nedeniyledir.

Bu makalenin ilerleyen bölümlerinde, doktora başvurmanıza gerek kalmadan iç içe geçmiş bir ayak tırnağını ortadan kaldırmanıza izin verecek doğal ipuçları bulacaksınız.

Epsom’un tuz bazlı ilacı

Bir bardak sıcak suyu bir bardak Epsom tuzu ile doldurun. Günde 3-4 kez 15 dakika boyunca ayak banyosu yapın, bu çiviyi yumuşatır ve sterilize edilmiş bir tırnak törpüsü ile nazikçe çıkarılabilir. Sonra ayak parmağını bir bandajla saracak.

Elma sirkesi bazlı ilaç

Daha önceki ilaçla aynı şeyi yapmalısınız, ancak Epsom tuzunu elma sirkesi ile değiştirin. Ağrılı bölgeye bir pamuk kullanarak da düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Uçucu yağlara dayalı ilaç

İnflamasyonu azaltırken bakterilere karşı savaşacak bir antibiyotik merhem yapmanızı öneriyoruz. Bunun için 2 damla okaliptüs esansiyel yağı, 2 damla çay ağacı esansiyel yağı, 2 damla lavanta esansiyel yağı, 2 damla nane yağı ve 2 damla esans yağı karıştırmanız gerekir. kekik yağı.

Bu yağ kombinasyonu, 60 g hindistan cevizi yağı ve biraz aloe vera jeli ile karıştırılmalıdır. Merheminizi bir cam kavanozda tutun ve çiviye masaj yapmak ve bandajla örtmek için günde iki kez kullanın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.