At kuyruğu ile uyuyan kadınlar dikkat bundan sonra uyurken bir kez daha düşünün

22.08.2020
2.971
At kuyruğu ile uyuyan kadınlar dikkat bundan sonra uyurken bir kez daha düşünün

Her kız saçının görünüşüne önem verir ve bu saçın kimliğimizin önemli bir parçası olmasıyla açıklanır. Güzel görünmek için farklı saç ürünlerine bir servet harcayabilsek de, günlük rutininizin parçası olan ve saçımıza gerçekten zarar verebilecek bazı şeylere daha yakından dikkat etmeliyiz.

Saç dökülmesine neden olabilir

At kuyruğu yapmak saçınızın köküne baskı uygular ve başınızı hareket ettirdiğiniz için uyuduğunuzda daha da kötüleşir. Bu, Amerikan Dermatoloji Akademisi’nin iddia ettiği gibi, saç tellerinin kırılmasına veya dökülmesine neden olabilir.

Saçınızın görünümünü değiştirebilir

Görünüşe göre, bu saç dökülmesinin bir sonucu olarak, özellikle saç uçlarınızda gözle görülür bir incelme olabilir. Bunun nedeni, at kuyruğu tokanız siz uyurken sürtünme oluşturması ve bunun gibi sıkı saç stilleri saçların kırılmasına neden olabilmesidir. Bu, saçlarınızı kıvırcık, kuru ve hasar görmüş hale getirebilir.

Ancak at kuyruğu ile uyumayı bırakırsanız, saçlarınız zamanla eskisi kadar güzel görünecektir.

Alopesi adı verilen tıbbi bir duruma bile yol açabilir

Alopesi, vücudun tamamından veya bir kısmından saç dökülmesi durumudur. Sürekli çekme, saç köklerine zarar verebileceğinden buna neden olabilir. Ve Dermatologlar İngiliz Derneği’ne, kel bölgeler gelişmesine yol potansiyeline sahiptir.

Bonus: Sağlıklı saçlara sahip olmak için neler yapabilirsiniz?

  • Saçınızın serbestçe uçmasına izin verin
  • Kuru saçla uyu. Islakken en hassas ve savunmasız halindedir, bu nedenle kolayca zarar görebilir.
  • Yastık kılıfı İpek yastık kılıfları saçınızın kolaylıkla kaymasını sağlayarak kesinlikle gerginliğe veya kırılmaya neden olmaz.
  • Yatak odasında nem bulundurun. Kuru hava saçınızı da kurutabilir , bu nedenle saçınızı korumak için nemlendirici kullanın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.