Astım Aslında Tedavi Edilebilir Fakat Bir Çok İnsan Nasıl Olduğunu Bilmiyor İşte Astımın Tedavisi

10.10.2019
239
Astım Aslında Tedavi Edilebilir Fakat Bir Çok İnsan Nasıl Olduğunu Bilmiyor İşte Astımın Tedavisi

Astım nefes darlığı, hışıltısı, göğüste sıkışma, göğüste ağrı ve öksürük (özellikle geceleri) ile karakterize bir durumdur. Diğer tüm kafa karıştırıcı hastalıklarda olduğu gibi, deneysel tıp son zamanlarda astımı genetik bir durum olarak yeniden tanımlamıştır.

Başlatılmamış olanlara göre, “genetik” kelimesi “hiçbir fikrimiz yok” veya “Tanrı’yı ​​suçlayacağımız” için tıbbi koddur. Tıp biliminin yeni keşfedilen ‘genetik’ astım nedenine rağmen, oluşum oranları her yıl nüfus artışına orantısız şekilde artmaktadır. Gerçekten genetik bir durum, nüfus artışına uygun bir oranda artacaktır.

Birçok astım krizi tetikleyicisi var. Çevre kirliliği kentlerde yaşayanlar için önemli bir nedendir. Özellikle oda spreylerinin, akciğer kapasitesini önemli ölçüde azaltarak astım ataklarını tetiklediği gösterilmiştir.

Astım hastaları mumlar, koku gidericiler, kurutucular, kokulu sabunlar ve özellikle tüm “oda spreyleri” dahil olmak üzere tüm kokulu ürünlerden uzak durmalıdır. Sağlıklı bireylerin de onlardan uzak durması akıllıca olacaktır.

Alerjenler vücudu strese sokar, astım sorunlarını abartır, bu da ürkütücü hiper-immün tepkileri tetikler. Bazı bitkiler, bezelye gibi bu reaksiyonlara, yapay olarak gıda bileşenleri içeren aşılar tarafından yaratılmış yeni bir gıda alerjisi nesline neden olabilir.

Her zamanki gibi olduğu gibi, tıbbi kurum hiçbir tedavi sağlamaz, ancak astım semptomlarını kalıcı olarak tedavi etmek için birçok seçenek sunar. Doktorlar, on yıllardır steroid tabanlı astım inhalatörleri reçetelemektedir.

Steroid bazlı bu inhalatörlerin gelecekteki astım ataklarını önlemesi amaçlanmıştır ve bu aslında koruyucu ilaç olarak kabul edilir. Steroid yan etkileri doktorlar tarafından elden çıkarılır, ancak bunlar sıklıkla şunlardır: baş ağrısı, eklem ağrısı, zihinsel rahatsızlıklar, burun kanamaları, kilo alımı, sık görülen enfeksiyonlar, büyüme geriliği ve adrenal yetmezlik.

Adrenal yetmezlik, astım hastalarının neden yüksek oranda diyabet insidansı olduğunu açıklayan, diyabet öncesi primer katalizördür. Sonunda tedaviler, “önleyici tıbbın” neden olduğu yeni hastalıklardan uzun vadede oldukça karlı olduğunu kanıtladı.

Kortisteroidler vücudun dokularında birikebilir ve zamanla sağlıkta hasara neden olabilir. Diyabet ile ilişkilendirildiler. Steroid bazlı inhalatörlere ek olarak, bazı astım hastalarına astım ataklarını azaltmak için anti-enflamatuar haplar da verilir.

Bu, çocuklar için özellikle üzücü bir durumdur, çünkü her gün, bir gün boyunca her gün verilen muazzam miktarda ilaç miktarı, onları sisteme sonsuza dek bağımlı kılacak uzun vadeli sağlık sonuçları doğuracaktır. Sonuçta, astımı ve bir dizi başka rahatsızlığı daha muhtemel ve şiddetli kılan bastırılmış bağışıklık sistemleri ortaya çıkmıştır.

Astım için en son “tedavilerden” biri oral kontraseptif hapıdır. Tıbbi kuruluş, varolan en zarar verici ilaçlardan bazıları olan bu hormon yok edici ilaç sınıfı için yeni kullanımlar yaratmayı asla bırakmaz.

Doğum kontrol hapı, yüksek oranda tiroid hastalığı, diyabet, zihinsel hastalıklar, kadın saç dökülmesi ve felç nedenlerinden biridir. Bu ilaçlar özellikle tehlikelidir, çünkü vücudun hormonlarının doğal dengesini bozarlar – bazen kalıcı olarak.

Astımın Ortadan Kaldırılması

Olağanüstü bir astım hastası yüzdesi iyi nefes almayı biliyor gibi görünmüyor. Burunları yerine, ağızlarından nefes alma eğilimindedirler.

Ağızdan nefes almak kan damarlarının daralmasına neden olur ve burun filtrelemesi nedeniyle akciğer enfeksiyonlarını artırır. Bu daralma, hastanın kartopu reaksiyonunda daha fazla oksijen gerektirmesine neden olabilir.

Karate’de uygulanan solunum egzersizleri, astım hastalarının yavaş yavaş akciğer kapasitelerini artırmaları için idealdir. Bunu yapmak için, yavaşça ama derinlemesine sadece burundan ve ağzından yavaşça nefes almaya odaklanılmalıdır.

Teneffüs sırasında maksimum bir nefes alınmalı ve kısa bir duraklamadan sonra, biraz daha fazla havayı zorlamak için biraz çaba sarf edilmelidir. Bu hava, olabildiğince yavaş bir şekilde teneffüs etmeden önce yaklaşık 2 saniye bekletilmeli ve ardından işlem Tekrarlanır.

Bu daha derin (ama daha yavaş) nefes alma tekniği, fiziksel eforun olduğu durumlarda kullanılmalıdır. Uygulama sayesinde, bir kişi daha yavaş ve derin nefes almak için eğitilecektir ve bu egzersiz aslında akciğerlerin hava kapasitesini artıracaktır.

Her gün 1-2 yemek kaşığı bal yemek, özellikle bal yerel arılar tarafından üretildiyse faydalıdır. Yerel arılardan elde edilen bal, yerel bitkilere özgü antihistaminikler içerir. Aynı zamanda enflamatuar olmayan doğal şekerler yanı sıra olağanüstü bir besin seti içerir.

B-12 vitamininin astım ataklarını önemli ölçüde azalttığı gösterilmiştir. Önerilen doz 500 mcg’dir. on iki yaşından küçük çocuklar için (mikrogram) ve 1,000-2,000 mcg. büyük çocuklar ve yetişkinler için. B-12 vitaminini yalnızca metilkobalamin şeklinde kullanın.

Hint tütününün (lobelia inflata), özellikle sigara içildiğinde astım ve diğer solunum problemleri üzerindeki terapötik etkileri ile bilinir. Adına rağmen gerçek bir tütün olmadığını ve nikotin içermediğine dikkat edin.

B-6 vitamini eksikliği birçok astım hastasında gözlenmiştir ve buna genellikle B-6 vitamini vücudunu tükettiği bilinen astım ilaçları neden olur. Ciddi astımlı çocuklarla ilgili çalışmalar B-6 desteği ile belirgin bir iyileşme göstermiştir.

Musluk suyundan kaçının ve onun yerine daha temiz su içmeye başlayın. Büyük perakende mağazalarında satılan ve klor tadını giderdiklerini bildiren su filtrelerine dikkat edin ve kloru gideren bir tanesine yatırım yapın.

Kloru ortadan kaldıran bir duş filtresi edinin, çünkü sıcak bir duştan gelen klor buharı, astımlıların akciğerlerini büyük ölçüde ağırlaştıracaktır. Bu en önemli öneri olabilir.

Aynı nedenden ötürü, klorlu su buharlaştırıcılarda veya nemlendiricilerde asla kullanılmamalıdır, çünkü bunlar klor buharı da çıkarır. Hemen önemini anlamayan okuyucular için, klor gazı, 1. Dünya Savaşı sırasında boğulmaya neden olmak için kullanılan kimyasal bir savaş ajanıydı.

Tehlikeli yapay tatlandırıcı aspartamdan kaçının. Astım ataklarını uyardığı ve solunum zorluğuna neden olduğu bilinmektedir. Sakız ve diyet ürünlerinde bulunur.

Alerjenleri uygun şekilde ortadan kaldıran yüksek kaliteli bir hava filtresi astımla mücadelede çok yardımcı olacaktır. EPA, 10 yıl önce iç hava kirleticilerin sağlık üzerinde dış kirleticilerden daha büyük bir etkiye sahip olduğunu, bu nedenle iç havadaki havanın bir anti-alerjen hava filtresi tarafından etkin bir şekilde filtrelenmesi ve filtrenin aylık olarak değiştirilmesinin hayati önem taşıdığını bildirdi (üreticinin tavsiyelerine bakılmaksızın) ).

Astım ve alerji arasındaki bağlantı nedeniyle, bazı hastalar papatya denemek isteyebilirler. Papatya kapsül şeklinde alınabilen etkili bir antihistamindir. Uyuşukluğa neden olabilir ve öfkeli otun bir akrabasıdır. Bezelye alerjiniz varsa papatya kullanmayın.

Tüm işlenmiş yiyecekleri ve basit karbonhidratları ortadan kaldırın. Beyaz ekmek, beyaz un, beyaz şeker ve beyaz pirinç dahil tüm yeni “beyaz” yiyecekleri yemeyi bırakın.

Ev yapımı ekmek en iyisidir, çünkü marketlerde satılan tam buğday ekmekleri beyaz ekmeklerden daha kötü olacak şekilde saptırılır. Bol miktarda sebze ve meyvelerin (tercihen organik) yanı sıra, bazı organik proteinler içeren dengeli yiyecekler pişirmeye başlayın.

Klor maruziyeti ve astım arasındaki bağlantı göz ardı edilemez. Klor astım kullanıcıları üzerinde o kadar güçlü bir etkiye sahiptir ki, ikisi birbirini nötralize ettiğinden, astımlıların C vitamini eksikliği olduğunu gösterir. Kloru nötralize etmek için küçük bir miktar C vitamini yeterlidir.

Örneğin, 1 gram C vitamini, tüm küveti klorlu su ile nötralize etmek için yeterli olacaktır. Ek olarak, klorofil klorin yan ürünlerinin (dioksinlerin) vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.