Asla Karbonat Kullanılmaması Gereken Alanlar

19.07.2019
1.859
Asla Karbonat Kullanılmaması Gereken Alanlar

Birçok şeye iyi geldiğini sandığımız karbonatı birkaç üründe kesinlikle kullanmamalısınız. Çok amaçlı bir ürün olan karbonat güçlü bir leke çıkarıcı olduğu için temizlik ürünlerinde tercih ediliyor. İşte kesinlikle karbonat kullanmamanız gereken alanlar…

Cilt problemlerinden, temizliğe kadar karbonat birçok yönde kullanılıyor. Ancak karbonatı kesinlikle kullanmamanız gerekenler yerler var. Bu yerleri sizin için sıraladık.

Altın kaplama parçalar

Takılarınızda ya da evinizde bulunan altın kaplama ürünleri de karbonatla temizlememelisiniz. Aksi takdirde pul pul dökülmelerine ve kararmalarına neden olursunuz. Temizlemek için sabunlanmış yumuşak bir bez kullanabilirsiniz.

Alüminyum kap ve tavalar

Alüminyum döküm tava ve tencerelerde karbonat kullanımı oksitlenmeye ve renk değişimine neden olabilir. Bu yüzden güvende olmak için sadece bulaşık deterjanı ve su kullanın.

Mermer

Sirke ile karbonat kullanmak mermerin paslanmasına neden olabilir. Tezgahı temizlemek için yumuşak bir sünger, sabun ve su kullanın. Aksi takdirde karbonat bu yüzeylerde aşınmaya neden olabilir.

Kararan gümüşler

Karbonat kararmış gümüş eşyalarınızı temizleyebilir ancak özellikle antik gümüşleriniz varsa bunun için bir çözüm olmayabilir. Böyle bir şeyin temizlenmesi gerekiyorsa, mutlaka bu konuda uzman birine başvurmalısınız..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.