Aşırı Terlemeyi Önlemek için Denenmiş ve Test Edilmiş Yöntemler

21.08.2020
3.548
Aşırı Terlemeyi Önlemek için Denenmiş ve Test Edilmiş Yöntemler

Ter ve vücut kokusuyla mücadele etmek için çok sayıda çözüm olmasına rağmen, bazen fiziksel aktivite, stres veya ısı sırasında kollarımızın altındaki ıslak noktalar ile hala mücadele etmemiz gerekir ve yaydıkları koku herkesi rahatsız edebilir.

Antibakteriyel el yıkama

Teriniz çoktan kokmaya başladıysa ancak duş alma imkanı yoksa koltuk altlarınızı mendil ile dikkatlice temizleyin. Sonra antibakteriyel el yıkama uygulayın kokuya neden olan mikropları öldürür.

Hidrojen peroksit

Hidrojen peroksit, mikroplarla savaşan ve gün boyunca hoş olmayan kokuların önlenmesine yardımcı olan bir antiseptiktir. Yarım bardak suya 1 çay kaşığı hidrojen peroksit ekleyin ve sabahları bu karışımı kuru ve temiz koltuk altı cildine uygulayın.

Kabartma tozu

Yalnızca doğal ilaçları kullanmanız önemliyse, terlemeyi önleyici olarak karbonat deneyebilirsiniz: Sabahları hafif nemli cilde uygulayın, sonra fazla olanı silkeleyin.

Sıcakta fiziksel aktivite içeren zor bir gün bekliyorsanız, ev yapımı “izotonik” terlemenizi azaltmaya yardımcı olacaktır:

  • 2 yemek kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı şeker
  • 1 litre su.

Sabah 1 bardak iç. Bir seferde içmek zor geliyorsa gün içinde az miktarda tüketin.

Meşe kabuğu

Meşe kabuğu eczanelerde satılır ve aşırı terleme için etkili bir çare olarak kabul edilir. Duştan sonra koltuk altlarınızı meşe kabuğu kaynatma ile yıkayabilirsiniz. Alternatif olarak, buz küpleri halinde dondurabilir ve sabah cildinizi onlarla ovabilirsiniz.

Kaynatma tarifi:

  • 5 kaşık yer kabuğu
  • 1 litre su

Kabuğu suya ekleyin ve 30 dakika kaynamaya bırakın. 2 saat demleyin, ardından süzün.

Sizinde uygulayıp memnun kaldığınız bir tarif var ise bizimle paylaşabilirsiniz beğenip arkadaşlarınıza önermeyi unutmayın tabiki like atmayıda unutmayın.. 🙂

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.