Artık Egzersiz Yapmadan Vücut Yağlarınızı Yakabileceksiniz

25.11.2019
1.581
Artık Egzersiz Yapmadan Vücut Yağlarınızı Yakabileceksiniz

Diyet ve egzersiz yeterli olmadığında, insanlar genellikle kilo kaybını ve vücut sağlığını geliştirmek için kutunun dışında düşünürler. Şimdi bile, Singapurlu bilim adamları, insanların güvenli bir şekilde kilo vermelerine yardımcı olmak için yeni bir cihaz yarattığını iddia etti ve doğrudan vücut yağını hedef alarak çalışıyor.

Bant Yardımı kadar kolay kullanılabildiği ve egzersiz yapmadan kilo vermeyi destekleyebileceği söylenen yeni yama, Singapur Kimya ve Biyomedikal Mühendisliği Okulu’ndaki Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nden Profesör Chen Peng ve Yardımcı Doçent Xu Chenjie tarafından icat edildi. .

Birçok zayıflama ürünüyle ilgili bir sorun, aynı zamanda kolayca yenilenen saf vücut yağını değil su ağırlığını hedef almalarıdır. Bununla birlikte, bu yamanın doğrudan vücut yağını hedef aldığı iddia ediliyor . Mikro-uçları kullanarak, cihazın vücuda depoladığı beyaz yağ hücrelerini, vücudun ısı üretmek için yaktığı kahverengi yağ hücrelerine dönüştürmesine yardımcı olacak ilaçları vücuda soktuğu söylenir. Geçmişte, insanlar da benzer bir etki elde etmek için kriyoterapi veya donmayı kullandılar.

Şimdiye kadar, yama fareler üzerinde test edildi ve iyi sonuçlar verdi . Uygulama sadece beyaz yağın kahverengiye dönüşmesini teşvik etmekle kalmayıp, obez farelerin de kilo almayı ve vücut yağını almayı bıraktığını buldu.

Şu anda, obez hastalarda vücut yağını azaltmayı amaçlayan çeşitli tıbbi tedaviler varken, çoğu oral veya enjeksiyon yoluyla, genellikle büyük dozlarda ve ciddi yan etkilerle verilmektedir. Chen’e göre, sadece kullanımı daha kolay olmayacak, aynı zamanda yama diğer benzer tedavilerden daha az içerik kullanıyor, bu da hem onu ​​üretme maliyetini hem de hastaların karşılaşabileceği olası yan etkileri azaltıyor .

Obezite insanları farklı yaşam alanlarından etkilemektedir ve diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar gibi ciddi sonuçlara yol açabilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, araştırmalar obeziteden muzdarip veya basitçe fazla kilolu olan birçok insanın, taze ve sağlıklı gıdalara sınırlı erişimi olabileceğinden, yoksulluk konusundaki sorunlarını suçlayabileceğini iddia ediyor. Benzer şekilde, yoksulluk ve hareketsizlik arasında bir bağlantı olduğu görülüyor. Buna ek olarak, birçok insan vücut ağırlığını etkileyebilecek genetik sorunlardan da muzdariptir.

Bu yeni obezite savaşı icadı hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.