Alın Çizgilerini Azaltmanın Harika Yolu

21.09.2021
52
Alın Çizgilerini Azaltmanın Harika Yolu

Alnınızda kırışıklıklar yaş, tekrarlanan ifadeler, genetik ve güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ortaya çıkmaya başlayabilir. Alın kırışıklıklarından tamamen kurtulamasanız da, bazı doğal çözümler onları daha az görünür hale getirmeye yardımcı olabilir. Anahtar, cildin nemini ve elastikiyetini korumaya yardımcı olabilecek ürün ve tekniklere odaklanmaktır.

1. Muz

Muz, özellikle alnınız için cilt bakımı için harikadır. Cilde sağlıklı bir destek veren vitaminler ve doğal yağlar içerir. En iyi yanı, yapması ve uygulaması oldukça kolay olmasıdır. Yapmanız gereken tek şey, pürüzsüz bir macun elde edene kadar bir muzun 1/4’ünü ezmek.

Ardından alnınıza ince bir tabaka koyun ve 15 ila 20 dakika bekletin. Bundan sonra, sadece ılık suyla durulayın ve alnınızın daha pürüzsüz ve nemli hale geldiğini hissedeceksiniz.

2. Narenciye

Turunçgiller, cildinize ek pürüzsüzlük sağlayabilen ve aynı zamanda genel cilt sağlığını iyileştirebilen E ve C vitaminleri bakımından zengindir. Narenciye seçiminizi (limon, portakal, greyfurt vb.) doğrudan alnınıza uygulayabilir ve durulamadan önce 10 dakika bekletebilirsiniz, ancak muhtemelen size daha iyi sonuç verecek basit bir maske var.

Bir kaseye 1/4 bardak taze portakal suyu ekleyin ve un ekleyin kremsi bir macun yapacak kadar. Alnınıza uygulayın ve ılık suyla durulamadan önce 20 dakika bekletin.

3. Yumurta akı

Yumurta akı, alnınızdaki cildin görünümünü iyileştirmeye katkıda bulunabilir. Ancak sadece yumurta beyazını sürmek yerine balla karıştırabilirsiniz. Bu maske sadece alın kırışıklıklarınızı azaltmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda cildinizin tonlanmasına da yardımcı olacaktır.

Bir kasede 1 yemek kaşığı bal ile 1 yumurta beyazını karıştırın. Alnınıza (hatta tüm yüzünüze ve boynunuza) uygulayın. Soğuk suyla durulamadan önce 15 dakika dinlenmeye bırakın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.