Akupunkturla 10 ayda 40 kilo verebilirsiniz

01.04.2019
498
Akupunkturla 10 ayda 40 kilo verebilirsiniz

Günümüzün yeni trendi olan akupunktur süratle kulaktan kulağa dağılıyor. Dr. Necibe Nur Keleş, özellikle son yarıyıllarda zayıflama usulleriyle ön tasarıya çıkan bu sistemle 10 ayda 40 kilo verilebileceğini söyledi.

Tarihte ilk kere Çinliler tarafından geliştirilip uygulanan bir rehabilitasyon usulü olan akupunkturun insan bedeninde hemen hemen her noktaya bereketi olduğu artık ispatlanmış vaziyette. Özellikle son yarıyıllarda zayıflatma usulleriyle ön tasarıya çıkan bu sistem beslenme rutini ve hayat stilinin daha doğru şekillenmesi gibi yeni alışkanlıkların kazanılmasında destekleyici bir tesire sahip.

Günümüzde yeni yeni trend olmuş bir uygulama hakkında söylemelerde bulunan Dr. Necibe Nur Keleş, “Kimi uzmanlar bu rehabilitasyon usullerini üçe ayırmaktadır ama ben bir nöroloji uzmanı olarak bu ayrımları yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Zira bu süreçte bedenin muhtelif bölgelerinden yararlanmak gerekir. Genelde bolca ihtar aldığımız noktalarsa günlük yaşamımızda çokça kullandığımız ve yorduğumuz bölgelerdir. Karın, Mide, kol, bacak sırt bölgeleri sıkça rehabilitasyonu uyguladığımız bölgelerdir” dedi.

“İnsan bedeninde ihtar veren belli bölgeler vardır. Bu bölgelere iğne usulleriyle akupunktur uygulanır. Bu bölgeler, hücresel ihtarların asap termallerine ve bedenin her noktasına erişmemizi sağlar” diyerek laflarına devam eden Dr. Keleş, “Bu sayede kabızlık, idrar şikâyetleri, bitkinlik, kulak çınlaması, baş dönmesi, migren ve her türlü eklem sızıları için akupunktur rehabilitasyonu uygulanabilir” ifadelerini kullandı

Akupunktur iştah eksiltme ve doygunluk ve doygunluk hissiyle ilgili bir durum

Akupunktur ile nasıl zayıflandığına ait bilgilendirmede bulunan Dr. Keleş, “Akupunktur hakikatinde iştah eksiltme ve doygunluk hissiyle ilgili bir vaziyettir. En öğrenilen ve yarar alınan usullerinden birisi akupunktur iğnelerinin kulağa uygulanmasıyla yapılır.

Akupunkturun vagal asabın kulaktaki kısmını canlandırdığını ve bunun da serotonin seviyesini yükselttiğini öğrenilmektedir. Bu nedenle midede bulunan adaleler azıcık daha sıkılaşır ve iştah kapanmasına neden olur. Buda otomatik olarak yeterli doygunluğa eriştiğimiz hissini bizlere vermektedir” biçiminde söylemede bulundu.

Akupunktur uygulaması yaptığı bir hastasının 10 ayda 40 kilo verdiğini söyleyen Dr. Keleş şunları söyledi:

“Bu mevzuda en büyük hisse hastamın kendisidir. Bu rehabilitasyon usulü uygulandıktan sonra tabi ki perhiz ve sporla desteklenmelidir. Hastalarımızın kumpaslı bir biçimde haftada en az iki kere akupunktur seansı alması gerekir. Bu en sıhhatli usul olacaktır.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.