Akciğerinizin Sağlıksız Olduğunu Gösteren Dikkat Edilmesi Gereken İşaretler

10.12.2019
614
Akciğerinizin Sağlıksız Olduğunu Gösteren Dikkat Edilmesi Gereken İşaretler

Bugün, temiz hava nadir bir kaynak haline geliyor, bu da, her zamankinden daha fazla, akciğerlerimize ve bir şey yolunda değilken bize verdiği işaretlere dikkat etmemiz gerektiği anlamına geliyor. Bu işaretlerin bazılarının görevden alınmasının oldukça kolay olduğu ortaya çıktı, ancak dikkat ederseniz hayatınızı kurtarabilirler.

1. Sırt ve omuz ağrısı

Nadir bir semptom olarak listelenmiş olmasına rağmen , sırt, omuz ve hatta göğüs ağrısı, erken evrelerde tespit edildiğinde büyük olasılıkla tedavi edilebilir olan akciğer kanserinin başlangıcını gösterebilir. Bu ağrı daha kuvvetli ve normal sırt ağrısından daha uzun sürerse veya sık sık karşılaşırsanız, doktora gitmek iyi bir fikir olabilir.

2. Öksürük

Öksürük, soğuk algınlığı gibi basit bir şeyin göstergesi olabilir, ancak aynı zamanda kronik hastalıkların bir belirtisi olabilir, dolayısıyla farklı öksürüklerin nasıl ayırt edileceğini bilmenin önemi de olabilir . Akut ve sub-akut öksürükler, özellikle kan tükürme gibi diğer semptomlarla birlikte kullanıldığında akciğer kanseri belirtileri olabilir.

3. Nefes darlığı

Nefes darlığı en çok astım veya alerji gibi kalp veya akciğer durumlarından kaynaklanır . Bunu yaşıyorsanız, ortamınızı değiştirmek ve şehirden bir süreliğine şehir dışına çıkmak veya daha verimli bir egzersiz rutini denemek iyi bir fikirdir. Nefes darlığı çekiyorsanız, sık sık doktorunuza başvurduğunuzdan emin olun.

4. Sarı gözler ve cilt (sarılık)

Bu kolayca göz ardı edilebilecek bir durum olabilir, ancak çok önemlidir, çünkü akciğer kanserinin neden olabileceği karaciğer problemlerinin açık bir göstergesidir . Sarılık cildinizi sarıya çeviren bir durumdur. Ayrıca gözün beyaz kısmını etkiler, soluk sarıya ve akut hastalıklarda koyu sarıya döner.

5. Enerji eksikliği

Herkes zaman zaman yorgun hisseder, bu normaldir. Uyku yoksunluğu veya stres yorgunluğunuzun nedeni olabilir, ancak çok sık anormal yorgunluk hissederseniz, öksürüğünüz kaybolmaz ve iştahsızlığınız varsa, altta yatan bir tıbbi durumunuz olabilir .

Bonus: Optimal akciğer sağlığı için izlenecek ipuçları

Araştırma ve popüler bilim, genel halk arasında akciğer sağlığının önemi hakkında farkındalık yaratmaya kararlıdır. Bu hareketle birlikte birçok bölge akciğer temizliği ile ilgili bir efsane yarattı. Hiçbir hızlı düzeltme ciğerlerinizi “temizlik” için doğru kötü alışkanlıklar neden önemli olduğunu en göründükleri zaman, var.

Sigarayı bırakmak ve diyetinizi ayarlamak, sağlıklı ciğerleriniz olduğundan emin olmak için kontrol edebileceğiniz en belirgin alışkanlıklardır. En önemlisi, en etkili olanlar onlar. Kronik bir durumla yaşıyorsanız, diyetinize antioksidan bakımından zengin yiyecekler eklemeyi deneyin.

Egzersiz yapmaya zorlanana kadar beklemeyin! İnisiyatif al ve akciğerlerini daha aktif hale getirerek onar. Kronik bir hastalığınız varsa, cesareti kırılmaya gerek yoktur. Rutini değiştirmeden önce doktorunuza danışın, ancak burada belirtildiği gibi astımlı kişilerin maraton koşması bile mümkün değildir.

Astım henüz net bir nedeni olmasa da , toz akarlarının ve toz içinde yaşayan diğer mikropların kan dolaşımına eriştiğinde bu koşulları kötüleştirebileceğini biliyoruz. Bu nedenle, sık sık vakum yapmak ve kaliteli bir elektrikli süpürgeye yatırım yapmak önemlidir. Doğal ürünler kullanmayı ve koku ve aerosollerden kaçınmayı deneyin.

Burada listelenen belirtilerden herhangi birini yaşadınız mı veya herhangi bir sihirli akciğer detoks rutini ile karşılaştınız mı? Yorumlarda bu düşüncelerinizin neler olduğunu ve hangi çözümleri bulduğunuzu bize bildirin!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.