Akciğer Kanserinin Belirtilerini Öğrenin ve Önlemlerini Alın

14.06.2019
8.092
Akciğer Kanserinin Belirtilerini Öğrenin ve Önlemlerini Alın

Kanser modern tıbbın tam olarak anlayamadığı ve kesin bir çözümü olmayan, aynı zamanda da tedavisi vücudu iflas seviyesine getirebilen zorlu bir hastalıktır.

Belirtileri genellikle tedavi süreci çok zorlaştıktan sonra fark ediliyor ve hayatımızı tehlikeye sokuyor. Düzenli kontrole gitmek ve belirtileri erken fark etmek kanseri yenmek için atılması gereken ilk adımdır.

Akciğer Kanserinin Belirtileri

İlk dikkat etmeniz gereken belirtiler normal fiziksel aktiviteleriniz sırasında nefes darlığı yaşamanız, bunun yanında düzenli bel ve omuz ağrılarıdır.

Ayrıca mukus (sümük) artışı ve renk farklılığı, öksürükte kan görme ve geçmeyen öksürük, nefeste hırıltı ciddi boyutlara ulaştıysa doktora bir an önce gidip gerekli testleri yaptırmanız gerekiyor.

Erken teşhis edilip tedavi edilmezse lenf düğümlerine, kemiklere, adrenal bezlere ve karaciğere yayılabilir ve tedavi sürecini çıkmaza sokabilir.

Diğer Belirtiler

Yaşayabileceğiniz belirtiler arasında baş ağrısı, yüz şişmesi, iştah kaybı, eklem ve kemik ağrısı, ani kilo kaybı, hafıza kaybı gibi ciddi problemler bulunur ve kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Eğer sigara kullanıyorsanız bu belirtileri görmezden gelirsiniz.

Özellikle sigara kullanıyorsanız ekstra bir çaba harcamanız ve dikkatli olmanız gerekiyor. Hatta yol yakınken bırakmanız gerektiğini biliyorsunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.