Ağız Bakım Suyunun Ayağınıza Katacağı Harika Fayda

30.09.2021
2.710
Ağız Bakım Suyunun Ayağınıza Katacağı Harika Fayda

Listerine başlangıçta cerrahi bir antiseptik olarak geliştirildi ve yıllar içinde “her şeyi düzelten” bir şey olduğu kanıtlandı. Ayaklarınız size sıkıntı veriyorsa, aslında bir Listerine banyosunun sizin için yapabileceği güzel bir şey var.

Listerin ayak banyolarının birçok faydası vardır

Nasır : Ayakkabı içinde yürümekten kaynaklanan sürtünme sayesinde ayaklar zamanla kolayca nasırlı hale gelebilir. Normalde nasır ve benzeri cilt sorunları salisilik asit ile tedavi edilir. Bununla birlikte Listerin , kimyasal olarak benzer olan ve muhtemelen benzer faydalar sağlayabilecek metil salisilat içerir . Listerine ağız kadar hassas bir bölgede çalışmak üzere tasarlandığından, ayaklarda kullanılmasıyla karşılaştırıldığında zaten yatıştırıcı olması gerektiğini de belirtmek önemlidir.
Enfeksiyonları önleme : Listerine’in gerçekten enfeksiyonları tedavi etmekten çok önlemek için tasarlandığını hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, Listerine’deki uçucu yağlar, orta derecede ayak tırnağı mantarı ve atlet ayağı vakalarını önleyebilecek doğal antifungallerdir. Bir çalışma , Listerine’nin otoimmün hastalıkları olan kişilerde mantar enfeksiyonlarını önlemede etkili olduğunu buldu, ancak çalışma ayaklardan çok ağza odaklandı. Listerine’in halihazırda enfekte olmuş kişileri tedavi etmeyebileceğini ve muhtemelen açık yaraları yakabileceğini belirtmek önemlidir.

Ağrı kesici : Ayak banyosu yapmanın en belirgin nedeni rahatlamaktır, bu nedenle ağrıyı hafifletmeye çalışmak açık olmalıdır. Listerine ıslatma, kimyasal olarak aspirine de benzeyen yukarıda bahsedilen metil salisilat sayesinde özellikle faydalıdır. Bir çalışma , özellikle kas ağrısını hafifletmek için yararlı olabileceğine dair kanıtlar bile buldu.

Birkaç basit adımda Listerine ayak banyosu yapın

  • Ayağınıza uygun derin bir küvet alın. Bir ayak spası iyi bir başlangıçtır, ancak gerçekten herhangi bir büyük kap yapacaktır.
  • Küveti bir ölçü Listerine ve 2 ölçü ılık suyu birleştiren bir solüsyonla doldurun. Alternatif olarak, suyu beyaz sirke ile değiştirebilirsiniz.
  • Ayaklarınızı yaklaşık 45 dakika ve bir saate kadar solüsyonda bekletin.
  • İstediğiniz sonuçları görene kadar ayaklarınızı her gün bu şekilde ıslatmaya devam edin.

Listerine’in bu şekilde kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Herhangi bir Listerine ipucu biliyor musunuz? Lütfen bunları yorumlarda bizimle paylaşın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.