Sanki dev bir duta benziyor… İnanılmaz yiyecek kansere çare oluyor!

11.04.2019
751
Sanki dev bir duta benziyor… İnanılmaz yiyecek kansere çare oluyor!

Muhtelif meyveler, sebzeler ve öbür yiyecekler genellikle muhteşem çalışma kumpası sağladıkları için süper besinler olarak adlandırılır. Bu cins besinler cerahatlerle savaşabilir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilir ve kanser tehlikesini eksiltebilir. İşte sıhhatimize verimli o süper gıdalardan altısı…

Sağlıklı oldukları için uzmanlar tarafından harcamamız mevzusunda öneri edilen inanılmaz bu yiyecekleri sizin için derledik…

Kurt üzümü

Kurt üzümü, bedende bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye destekçi olan ve cildin iyileşmesime yarayan natürel enerji kaynağıdır. Ayrıca kurt üzümü, kanserle savaşma maharetini güçlendirir.

Göz sıhhatini koruma, karaciğeri arınma ve kan şekeri seviyelerini stabilize etme özelliği ile kurt üzümü, harcanan bir meyve olmalıdır.

Kakao çekirdeği

İçerdiği eforlu flavonoid sayesinde kakao çekirdekleri bir süper besin olarak kabul edilir. Natürel yollardan tansiyonu ve kolesterolü düşürmeye destekçi olurlar.

Kakao çekirdeklerindeki antioksidanlar, zarara neden olabilecek radikallerle savaşır ve bedenin hastalıklardan korunmasına destekçi olur. Ayrıca bedene natürel bir enerji çoğalışı sağlayarak ruh sıhhatini iyileştirmeye destekçi olabilir.

Spirulina

Bir çeşit liken olan bu süper yiyecek perhizinize ilave edilmesi halinde riskli zehirli maddelerin yanı sıra bakteri ve mantarların bedenden atılmasına destekçi olabilir.

Araştırmalar spirulina’nın kanserle savaşmaya, kan tazyikini ve kolesterolü düşürmeye destekçi olacağını gösterir.

Noni Hint dutu

Noni meyvesi, ruh halini tertip etmeye, uykusuzlukla savaşmaya ve adale, eklem sızılarını eksiltmeye destekçi olabilecek natürel yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Anti bakteriyel özelliği olan bu meyve, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye, enfeksiyonları önlemeye, hipertansiyonla gayret eder.

Ayrıca bu süper yiyecek kanser tehlikesini eksiltmeye destekçi olur.

Chlorella

Yeşil algler grubunda yer alan chlorella, bağışıklık sistemini kuvvetlendirme, ağır metalleri detoksize etme ve kanserle gayret etme gibi kabiliyetleri sayesinde süper besin olarak kabul edilebilir.

Ek olarak, araştırmalar chlorella’nın kanser tehlikesini eksiltmeye, kemoterapi ve ışınımın negatif yan tesirlerinden kurtulmaya destekçi olabileceğini göstermiştir.

ARI POLENİ

Polenin insan bedenine rakamsız bereketi vardır. Bedene efor kazandırır ve adale yapısını kuvvetlendirerek performansı artırmaya destekçi olur. Özellikle çocukların sihrime çağında alması gereken vitaminleri karşılamaya destekçi olur. İçerisinde bulunan aminoasit ve protein bakımından oldukça zengin olan polenin bereketleri oldukça çoktur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.