Açlık otu nedir? Kara sinameki olarak da bilinen Açlık otunun faydaları nelerdir?

23.04.2019
396
Açlık otu nedir? Kara sinameki olarak da bilinen Açlık otunun faydaları nelerdir?

Açlık otu denilen ve özellikle zayıflamak isteyenlerin takviyesine koşan bu nebat çay olarak harcanabilir. Millet arasında kabızlığa takat olarak görülen sinameki otunun değişik bir cinsi olan açlık otu yararları ile donakaltıyor. Peki süratli kilo vermeye dayanakçı açlık otunun yararları neler? Açlık otu nasıl ve ne kadar harcanır? Açlık otunun yan tesirleri var mı? Tüm bu suallerin yanıtları ve açlık otu hakkında öğrenilmesi gerekenler haberimizde…

“Zayıflatan nebatlar nelerdir?” zayıflamak ve fit bir bedene sahip olmak için tabiatın bize sunduğu nimetlerden yararlanmak isteyenlerin sıkça soruduğu bir sualdir. İşte bu popüler sualin her geçen gün değişen popüler devapları oluyor. Bunlardan biri de açlık otu. Açlık otu faydalrı ile afallatan, başta kabızlığa iyi gelen ve zayıflamaya dayanakçı muvizevi bir nebat. Peki açlık otunun yararları nelerdir? Açlık otu nasıl harcanır? İşte yanıtları…

AÇLIK OTUNUN YARARLARI

  • Açlık otu natürel bir müshil tesiri göstererek kabızlık meselesine çözüm oluyor.
  • Açlık otu bedenin yağ yakımına dayanakçı oluyor.
  • Açlık otu verdiği tokluk hissi sayesinde afaki yenen öğünlerden kurtarıyor.
  • Açlık otu miktarlı olarak harcandığında sindirim ve boşaltım sistemleri üzerinde pozitif tesirler yaratıyor.
  • Açlık otu hazımsızlık ve gaz sancılarından kurtarıyor.
  • Açlık otu metabolizmayı süratlendirici bir tesir gösterebiliyor, bu sayede zayıflama süreçlerine bir katkıda daha bulunmuş oluyor.
  • Açlık otu muhtelif rahatsızlıkların mevzubahisi olduğu bağırsak florasını sıhhatine kavuşturma mevzusunda bedene takviye veriyor.
  • Açlık otu tansiyon üzerinde tertip edici bir tesir oluşturuyor.

Açlık otunun bu bereketlerinden faydalanmak için ondan çay hazırlayarak harcayabilirsiniz. Çayını nasıl demleyeceğiz diyenleri hemen açlık otu çayı tasvirimize doğru alalım.

Açlık otu çayı tasviri için zorunlu malzemeler:

  • 1 su bardağı içme suyu
  • 10 adet sarih otu

Açlık otu çayı yapılışı:

Suyu hoşça kaynatın. Kaynatıp ayrı bir bardağa ya da cezveye aktardığınız sıcak suyun içine açlık otlarını atın ve bu biçimde 5-6 dakika demlendirin. Ardından içinden açlık otlarını çıkarıp azıcık ılımasını bekledikten sonra afiyetle harcayabilirsiniz. İşte bu kadar!

Son olarak, açlık otunu kahvenin içine ilave ederek harcayanlar olduğunu söylemeden geçmeyelim.

AÇLIK OTU ZARARLARI

Açlık otunun fazla kullanımında hasar verici tesiri bulunmamaktadır. Hasar verici tesirinin olmasının en önemli sebebi ishal edici tesirinin bulunmasıdır. Çok fazla harcanan açlık otu, ishal sebebiyle su kaybına neden olmaktadır. Bu sebeple ilerleyen yarıyıllarda ciddi sıhhat meselelerine neden olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.