70 Kilo Veren Bir İnsan Nasıl Kilo Verdiğini Açıkladı

06.11.2019
2.810
70 Kilo Veren Bir İnsan Nasıl Kilo Verdiğini Açıkladı

Joe Bernstein sadece 25 yaşındayken 154 kg ağırlığındaydı. Diyetler işe yaramadı. Sonra nihayet görünüşünde ve kendisiyle ilgili hislerinde olumlu değişikliklere yol açan bazı basit alışkanlıkları yaşamına soktu. Artık Joe kişisel bir eğitmen olarak çalışmakta ve insanların daha sağlıklı bir yaşam tarzı için daha iyi seçimler yapmasına yardımcı olmaktadır.

Joe daha önce de öyle görünüyordu. Ve burada basit alışkanlıklarıyla elde ettiği şaşırtıcı sonuçları da görebilirsiniz.

1. Kalorili içecekleri bırak

Bu, soda, meyve suyu ve tatlı çay içmekten kaçınmanın daha iyi olduğu anlamına gelir. Kabul ettiğiniz tek alışkanlık olsa bile, üç ayda 22 kg (48.5 lb) kaybetmenize yardımcı olabilir. Bazen günde yaklaşık 2000 kalori içtiğimizi bile bilmiyoruz.

2. Hazır iş öğlen yemeklerini unutun

ve sağlıklı ev yapımı yiyeceklerle dolu güzel bir öğle yemeği kutusu alın.

3. Yolda daha az zaman harcayın

Bir bisiklet, sinirlerinizi korurken kişisel zamanınızdan birkaç saat tasarruf etmenize yardımcı olur. Alacağınız boş zaman sağlıklı yemek ve egzersiz için harcanabilir.

4. Lezzetli yemekler yapmayı öğrenin

ve yemek yapmaktan nasıl zevk alacağımı. İnternetten tarifler, yemek pişirme şovları ve hoş insanlarla dersler şefin yolunu bulmana yardımcı olacaktır.

5. Doğal gıdaların değerini anlamaya çalışın

Lezzet tomurcuklarınızı ‘canlandıracak’ ve vücudun kilo vermesine neden olabilecek yerel ve taze ürünleri seçmek daha iyidir.

6. Bir köpek alın

Dört bacaklı arkadaşınızla aktif bir sabah yürüyüşü metabolizmanızı ve beyin aktivitenizi arttırmak için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Bir köpek almak gerçekten gerekli değil – asıl mesele sabah yürümek için bir neden bulmanız gerekmesidir.

7. Organik yiyecek satın alın

‘GDO içermeyen’ veya ‘organik ürün’ gibi yüksek sesli pazarlama iddialarıyla ilgili değil – daha yüksek kalitede yiyecek seçme alışkanlığı hakkında. Evet, bu yiyecek pahalı görünebilir, ancak hazır yemekleri reddettiğinizde bütçeniz normale dönecektir.

8. Etin kalitesine dikkat edin

Daha fazla sebze, meyve, fındık, tohum, mahsul ve baklagil anlamına gelen, yediğiniz vejeteryan öğle ve akşam yemeklerinin sayısını artırmak iyi bir fikirdir. Eti reddetmeye hazır değilseniz, kalitesine ve menşeine dikkat edin.

9. Sizi ağırlaştıran ilişkileri bırak

Eski karısından ayrıldıktan sonra, Joe hayatını yeniden inşa etmek zorunda kaldı ve bu tamamen yeni bir yaşamdı – sağlıklı ve bilinçli. Radikal olarak davranmak gerekli değildir. Herkesin sona ermesi gereken bir ilişki vardır.

10. Kendinizi hem fiziksel hem de zihinsel olarak değiştirin

Kilonuzun geri gelmesine izin vermemek için, egzersiz yapmak ve doğru beslenmekten daha fazlasını yapmak önemlidir. Kafanızın içindeki zihinsel çalışmalar önemlidir: en başından, bazı eski alışkanlıklardan vazgeçmeye başladığınız zamandan, yeni benliğinizi fark ettiğiniz ve hissettiğiniz ana kadar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.