5 Dakika İçinde İlaçsız Tansiyonu Düşürme

06.01.2020
6.710
5 Dakika İçinde İlaçsız Tansiyonu Düşürme

Bu noktalara 5 dakika masaj yaparak hemen hemen herkesin sorunu olan hastalığın tedavisi olabilir. İşte yapmanız gerekenler.

5 dakikada İlaçsız tansiyon düşürme yöntemi ile yüksek tansiyonunuzu düşürmek olabilir. Hipertansiyon yüksek kan basıncı, çağdaş çağın en yaygın hastalıklarından biridir. Tuzlu gıdalar, sigara, içki tüketimi, uyku eksikliği ve fast food stili beslenme ile beraber ortaya çıkan obezite sorunu birliktesi yüksek tansiyonu da getirir. Hepimiz yaşamımızın yarısında strese girmişizdir ve tansiyonunuzun bir anda yükseldiğini hissetmişizdir.

Stres ve fazla fiziksel etkinlik ile gerilen adalelerimiz kan damarlarımıza baskı yapar ve bu vücutta yüksek tansiyon olarak görülür. Peki ilaçsız doğal olarak tansiyonu düşürmek istemez misiniz? birazdan size göstereceğimiz çok kolay hareket ile ilaçsız yüksek tansiyon düşürmek nasıl olur bileceksiniz. Bu yöntem Uzak Doğu kültüründe daha öncekinden çok kullanılan bir yöntem olmasına rağmen Avrupa’nın bu yöntemi tanıması Rusya’nın Spartak Moskova ekibinin yaptığı maç sırasında fark edilmiştir.

Kulübün Çinli doktoru, tansiyonu yükselen futbolcuyu dakikalar içinde ilaçsız bir biçimde bu hareketleri yaparak iyileştirmiştir.

1 Nolu Bölge;

Boynunuzun bir nolu bölgesinin iki tarafına da sağ ve sol parmaklarınız ile 10 kere bastırıp çekin. Şiddeti ağrı rahatsız etmeyecek sertlikte olmalıdır. Bu bölge varsayımı olarak kulak memesi hizasında çene kemiğinin hemen yanındaki bölgedir.

2 Nolu Bölge;

İki nolu bölgemiz ise az önceki bir nolu bölgesinden bir santim burnunuza doğru elinizi kaydırın ve daha sonra el genişliği kadar alta inince eriştiğiniz bölgedir. Bu bölgeye 1 dakika süresince istediğiniz doğrultuya küçük küçük bastırarak masaj yapın. Bu operasyondan sonra kan basıncınızın düştüğünü ve kanın damarlarınıza daha az baskı yaptığını göreceksiniz.

3 Nolu Bölge;

Geldik son ve en önemli üçüncü noktaya. Lu Hun’a göre burası kan basıncını kontrol etmede en etkili bölgedir. Fotoğrafta gördüğünüz 3 nolu bölgeye yukarıdan aşağıya başka bir deyişle saat güzergahının tersine iki elinizle 2 dakika süresince masaj uygulayın. 5 dakika içinde kendinizi çok iyi hissedeceksiniz ve tansiyonunuz normale dönecektir. Bu bilgiyi paylaşarak daha fazla insanın sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Önemli duyuru: Tansiyon hastalığının kalıcı tedavisi için kesinlikle bir doktora gidin ve kontrolden geçin. Unutmayın sağlıklı yaşam sağlıklı hayat ile başlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.