40 Yaşından Sonraki Kadınlar İçin İnanılmaz Etkili Egzersizler

14.09.2019
78.310
40 Yaşından Sonraki Kadınlar İçin İnanılmaz Etkili Egzersizler

Orta çağın başlangıcı, yaşamda kritik bir noktadır. Egzersiz ve Sağlık Bilimleri Profesörü Ken Fox’a göre, kas kütlesinin azalmaya başladığı ve yağ birikintilerinin birikmeye başladığı 40’lı yılların ortalarında. Bu obezite, diyabet, yüksek tansiyon, kalp problemleri, felç ve bazı kanser türlerine neden olabilir.

1. Metabolizmanızın yavaşlamasına izin vermeyin – BURPEES

Yüksek yoğunluklu kardiyo , belli bir yaştan sonra motive etmek için gerekenden daha fazla olan metabolizmamızı uyarır . Bu yüzden metabolizma yavaşlamasını önlemek için bu egzersizi haftada bir veya iki kez yapmalıyız. Bir 3 tekrar setiyle başlayın ve her seferinde başka bir tekrar ekleyin. Kendini fazla stres etme.

2. Sıkıca tutun – SQUATS yapın

Her kadın yuvarlak bir arka yüze sahip olmak ister, ancak herhangi bir eğitim olmadan doğal olarak sahip olan en şanslı olanlar bile, kas kütlesindeki azalma sayesinde 40 yaşından sonra kaybedeceklerdir. Düzgün yapılan ağız kavgası (düz bir sırt ve ayakların tam üstünde diz çökerek) tüm vücudunuzu tonlayabilir ve esnekliğinizi artırarak yaralanmayı önleyebilir.

3. Sırt ağrısı ile savaşmak ve önlemek için bir PLANK yapın

Bu egzersizi haftada 3 kez 90 saniye yapmak vücudumuzun tüm çekirdek kaslarını tonlamak için harika bir yoldur. Absımızı, göğsün kaslarını ve omurgayı çevreleyenleri güçlendirir. bel ağrımızı sıkılaştırıyor ve destekliyor .

4. Kendinizi artritten koruyun – DUMBBELLS’e basın

Kronik eklem ağrısı her yaştan yetişkinlere saldırabilir, bu yüzden onu önlemeye başlamak için asla çok erken değildir ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri kuvvet antrenmanıdır. Büyük ağırlıkları kaldırmak için saat harcamanıza gerek yok. Her seferinde 1-3 kg olan el kaldırma ve tepe presleri yapmak haftada 2-3 kez vücudunuz için mucizeler yaratabilir.

5. Oluklarınızı dinlendirin – GLUTE KÖPRÜSÜ yapın

Bütün gün bir ofiste oturmak, vücudumuzun kalorileri yakma oranını yavaşlatan gluteleri etkisiz hale getirebilir – metabolizma. Oluk köprüsü egzersizindeki kalça uzatma , popo çalışmasını sağlar ve ayrıca uzun oturma günlerinden itibaren herhangi bir gerginliğe de neden olabilir. Kollarınızı yan taraflarınızda bırakın, kalçalarınızı kaldırmak için kalça kaslarınızı sıkın ve üstte bir kez daha sıkın, ardından kalçalarınızı yavaşça aşağı indirin.

6. Sarkopeninin kaslarınızı almasına izin vermeyin – YTOTRAISES yapın.

Sarkopeni , yaşlanma ile ilişkili bir iskelet kası dejeneratif kaybıdır. Eğer kötü duruş ve sırt ve omuz ağrıları önlemek istiyorsanız, sırt ve omuz kaslarınızı güçlendirmek çok önemlidir.

7. Kalbinizi koruyun – ELLIPTICAL MAKİNE ile egzersiz yapın

Düşük etkili kardiyo, 40 yaş üstü kadınların sağlıklı bir kalbi korumasının mükemmel bir yoludur . Fakat kalp sağlığınızın gerçekten faydalanmasını istiyorsanız, maksimum kalp atış hızınızın% 80’inde haftada 3-4 kez en az 30 dakika egzersiz yapmanız gerekir. 10, 10 ile 1 arasında yapabileceğiniz kadar zorsa, 8 düzeyinde çalışmalısınız.

8. Aktif olarak yaşa – YÜRÜYÜŞ.

Yürüme, herkesin yapabileceği en basit ve en iyi egzersizdir . Kalorileri yakarken, vücudumuzu tonlandırırken ve ruh halimizi iyileştirirken, belli bir yaştan sonra çok önemli olan kırılgan eklemlerimizi yıpratmaz.

9. Rahatlayın – YOGA yapın.

John Hopkins Medicine’e göre, orta yaşlı kadınlar depresyona daha yatkın durumda. Yoga , depresyonla mücadele etmek için gerekli olan ruh halini düzenleyen bir nörotransmiteri arttırır. Aynı zamanda stres ve kaygı seviyelerini azaltır.

40 yaşın üzerindeki kadınlar için iyi olan diğer egzersizleri biliyor musunuz? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.